JEZUS KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA, 26.11.2017

V ponedeljek godujeta Modest in Virgil, škofa, apostola Karantanije, v torek Katarina Laboure, redovnica, v sredo Filomen, mučenec, v četrtek Andrej, apostol, v petek Edmund, mučenec, v soboto Bibijana, mučenka, prihodnja nedelja bo 1. adventna nedelja.

Vzemite decembrsko Rast.

V ponedeljek bomo za našo župnijo obhajali slovesni praznik farnega zavetnika sv. Modesta. Sveti maši bosta ob 9h in ob 18h. Ta dan bo tudi dan celodnevnega češčenja Najsvetejšega. Po dopoldanski maši bomo Najsvetejše izpostavili v češčenje vse do večerne maše, ko bo sklep češčenja. Lepo vabljeni v ponedeljek v cerkev k molitvi prej izpostavljenim Najsvetejšim in k sveti maši na praznik našega farnega zavetnika sv. Modesta.

Pri sestrah bo maša v torek, sredo in četrtek ob 7. uri.

Petek bo prvi v mesecu, dopoldne bom obiskal bolne in starejše zvečer lepo povabljeni k molitveni uri na čast Jezusovemu Srcu in k sveti maši.

Tudi sobota bo prva v mesecu, po maši bo prvosobotna pobožnost na čast Marijinemu Brezmadežnemu Srcu in češčenje Najsvetejšega.

V soboto ob 9h bodo pri sestrah delavnice za otroke – izdelovanje adventnih venčkov.

V soboto ob 15. uri nas bo v dvorani obiskal Miklavž. Miklavž tudi prosi za pomoč pri darilih, ki jih lahko do petka oddate pod korom.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali 1. adventno nedeljo, pri mašah bomo blagoslovili adventne venčke, če jih boste prinesli v cerkev. Ta nedelja je tudi nedelja Karitas, zato bo pri mašah darovanje za potrebe župnijske in škofijske Karitas. Že v soboto pri maši pa bomo blagoslovili tri Marijine kipe, ki naj potem romajo po naši župniji ves adventni čas, še posebej povabim družine prvoobhajancev, da sprejmejo Marijo na svoj dom.

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00

ČETRTEK: 8.00 DO 9.00 IN 16.30 DO 17.30

RAST za december 2018

RAST-18-12.pdf

Duhovna misel v novembru 2018

Gospod, daj rajnim večni pokoj. In večna luč naj jim sveti. Naj počivajo v miru. Amen.

Molitveni namen v novembru 2018

Za duše v vicah