5. nedelja med letom, 4.2.2018

V ponedeljek goduje Agata, devica, v torek japonski mučenci, v sredo Rihard, kralj, v četrtek Hieronim, redovni ustanovitelj, v petek Apolonija Devica in mučenka, v soboto Sholastika, devica, prihodnja nedelja bo 6. nedelja med letom in god Lurške Matere Božje in svetovni dan bolnikov.

V sredo ob 18. uri se bomo s sveto mašo spomnili našega prvega župnika g. Milana Grdena ob prvi obletnici njegove smrti.

V četrtek zaradi državnega praznika ne bo verouka.

V petek bo srečanje za mladino ob 19. uri.

V soboto bo kulturni večer ob 19. uri. Gost večera bo mag. Miroslav Mozetič, politik, poslanec in pravnik. Bil je soustanovitelj Slovenskih krščanskih demokratov, poslanec v državnem zboru ustavni sodnik in nazadnje predsednik ustavnega sodišča. Lepo vabljeni.

V Šmartinskem domu v Stražišču bo 7., 10., in 17. februarja ob 19. uri uprizorjena veseloigra avtorice Maje Ahačič, z naslovom »Sama nej zbere«, gledališke sekcije v ustanavljanju KD Svoboda. Nasmejali se bomo anekdotam Strašanov iz leta 1930 v stražiškem govoru. Prispevki so prostovoljni! Lepo vabljeni!

Poleg maš, ki so oznanjene v Rasti bo še 7. dan za pokojne Antona Zveršena v soboto zvečer.

V mesecih juniju, juliju in avgustu so uradne ure med tednom po večerni maši. Če kdaj slučajno mašuje kdo drug, potem uradne ure odpadejo.

PRVA SREDA V MESECU: OD 9.00 DO 10.00

TRETJA SREDA V MESECU: OD 16.00 DO 17.00

Rast - avgust 2018

Duhovna misel

Gospod je res vstal! Aleluja!

Molitveni namen

Za naše letošnje prvoobhajance in njihove družine!