4. POSTNA NEDELJA, 11.3.2018

V ponedeljek goduje Inocenc I., papež, v torek Kristina, mučenka, v sredo Matilda, kraljica, v četrtek Klemen Marija Dvoržak, redovnik, v petek Hilarij Oglejski, škof, v soboto Patrik, misijonar, prihodnja nedelja bo 5. postna – tiha in letos tudi papeška nedelja.

Danes popoldne ob 14. uri lepo povabljeni k pobožnosti Križevega pota tukaj v župnijsko cerkev in v cerkev na Rupi.

V torek ob 18h lepo vabljeni k sveti maši za ozdravljenje, ki jo pripravi Katoliška karizmatična prenova, po maši bodo molitve nad posamezniki in slavljenje.

V sredo ob 16. uri lepo vabljeni k srečanju skupine Abraham. Naš gost bo upokojeni ljubljanski nadškof msgr. Alojz Uran. V sredo ob 18h pa bo g. nadškof Uran daroval večerno mašo, med katero bo imel tudi postni nagovor za vse župljane in ste zares lepo povabljeni.

V soboto ob 9h in ob 10h bo prva sveta spoved za naše prvoobhajance.

Prihodnja nedelja bo tretja v mesecu, pri vseh mašah bo darovanje za obnovo župnišča.

Prihodnjo nedeljo boste lahko dobili oljčne vejice, vaš dar bo namenjen za vzdrževanje cerkva v slovenski Istri.

Prihodnjo nedeljo boste imeli priložnost za velikonočno spoved od 7. ure dalje.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali papeško nedeljo, spomnili se bomo obletnice izvolitve papeža Frančiška in po vseh mašah zapeli zahvalno pesem.

Poleg maš, ki so že oznanjene v Rasti bo še maša za zdravje v ponedeljek zjutraj ob 7h pri sestrah in maša za vse sorodnike v sredo zvečer.

ORATORIJ 2019

od 25.6. do 29.6.

Povezava do prijavnice:

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za mesec junij 2019

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5