CVETNA NEDELJA, 25. marec 2018

V ponedeljek goduje Evgenija, mučenka, v torek Peregrin, redovnik, v sredo Bojan, knez, v četrtek Štefan, papež, v petek Amadej, vojvoda, v soboto Benjamin, diakon, prihodnjo nedeljo bomo obhajali veliko noč.

Vzemite novo aprilsko Rast.

Danes popoldne ob 14h lepo vabljeni k pobožnosti križevega pota.

Ta teden ne bo uradnih ur in tudi ne bo verouka, otroci se udeležite velikonočnih obredov, ker je to del verouka je udeležba obvezna.

Večerne maše bodo od ponedeljka naprej ob 19. uri.

V sredo dopoldne bom obhajal bolne in starejše pred prazniki, sporočite, če želite da še koga obiščem poleg rednih, ki jih obiskujem.

V četrtek bomo začeli praznovati velikonočno tridnevje. Veliki četrtek spomin Jezusove zadnje večerje, sveta maša bo ob 19. uri. Po maši češčenje Jezusa v ječi.

Petek je dan žalovanja, smrtni dan našega Gospoda. Ta dan je tudi strogi post. Ob 15h – ob uri Jezusove smrti bomo molili križev pot tukaj v cerkvi, zvečer ob 19h ste lepo povabljeni k starodavnim obredom velikega petka. Po končanih obredih bomo Jezusa pokopali v božji grob in sledilo bo češčenje v Božjem grobu.

V soboto se bomo spominjali Jezusovega počitka v grobu. Zjutraj ob 6.15 bomo izpostavili Jezusa v Božjem grobu v češčenje vse do 18. ure. Lepo povabljeni da se ustavite pri Božjem grobu. Ob 6.30 bo blagoslov vode in velikonočnega ognja. Čez dan bodo potekali blagoslovi velikonočnih jedil, razpored je v rasti.

V soboto zvečer bomo začeli eno uro kasneje in sicer ob 20. uri z slovesno in veličastno velikonočno vigilijo.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali največji krščanski praznik – veliko noč, Gospodovega vstajenja. Glavna velikonočna maša bo zjutraj ob 7.30 z velikonočno procesijo. Druga sveta maša bo ob 10. uri.

ORATORIJ 2019

od 25.6. do 29.6.

Povezava do prijavnice:

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za mesec junij 2019

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5