BINKOŠTI, 20.5.2018

V ponedeljek bomo obhajali praznik Marije Matere Cerkve, v torek goduje Marjeta, redovnica, v sredo Servul Tržaški, mučenec, v četrtek Marija Pomočnica kristjanov, v petek Beda Častitljivi, duhovnik v soboto Filip Neri, duhovnik prihodnjo nedeljo bomo obhajali praznik Svete Trojice.

Danes ob 14. uri lepo vabljeni k šmarnicam, tukaj v župnijsko cerkev, ob 19h pa v cerkev na Rupo.

Jutri obhajamo binkoštni ponedeljek in praznik Marije Matere Cerkve. Pri sestrah bo maša ob 7h zjutraj in ta dan bo pri sestrah celodnevno češčenje Najsvetejšega. Sklep češčenja bo ob 18. uri. Lepo vabljeni k molitvi. V cerkvi bo maša ob 19. uri.

V torek ne bo maše pri sestrah, čeprav je oznanjena ampak bo prestavljena na četrtek ob 7h zjutraj. Zvečer bo maša s šmarnicami kot običajno ob 19. uri.

V torek zvečer od 20h do 22h bo v naši župniji tako imenovano «jerihonsko bdenje« pred Najsvetejšim za: življenja spočetih otrok, za blagor slovenskih družin, za pravično slovensko družbo in za osebne namene udeležencev. Lepo vabljeni k molitvi.

V sredo bo pri Mariji Pomagaj na Brezjah večer narodnih izročil. Več kot 40 let se Slovenci v domovini in po svetu na predvečer praznika Marije Pomagaj povežemo v molitvi. Na ta večer se priporočamo Kraljici Slovencev, ki jo prosimo, da varuje slovenski narod in slovensko narodno izročilo. Slovesnost se bo pričela ob 19. uri, z molitvijo rožnega venca, nadaljevala pa ob 20. uri s sveto mašo, ki jo bo daroval ljubljanski pomožni škof msgr. dr. Anton Jamnik. Po sveti maši bo sledila procesija s podobo Marije Pomagaj po vasi in pete litanije Matere Božje.

V petek bo maša tudi na Rupi ob 20. uri, za pokojnega duhovnika Milana Grdena.

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00

ČETRTEK: 8.00 DO 9.00 IN 17.30 DO 18.30

Rast za mesec april 2019

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5