Nedelja Svete Trojice, 27.5.2018

V ponedeljek goduje Margareta, mučenka, v torek Maksim Emonski, škof, v sredo Kancijan in drugi oglejski mučenci, v četrtek slovesni praznik sv. Rešnjega Telesa in Krvi, v petek Justin, mučenec, v soboto Marcelin in Peter, prihodnja nedelja bo 9. nedelja med letom.

Vzemite novo junijsko Rast.

Danes ob 14. uri ste lepo povabljeni k šmarnicam v župnijsko cerkev, ob 19h pa na Rupo.

V sredo bo ob prazniku sv. Kancijana dekanijsko molitveno srečanje v Kranju ob 17. uri za nove duhovne poklice, lepo vabljeni.

V sredo ob 19h bo sklep šmarnične pobožnosti.

V sredo po večerni maši bo predavanje g. Boštjana Harija v župnijski dvorani z naslovom DUHOVNO ZDRAVJE IN JEZUS.

V četrtek bomo obhajali slovesni in zapovedani praznik sv. rešnjega Telesa in Krvi. Sveti maši bosta dopoldne ob 9h in zvečer ob 19. uri. Pri večerni maši bomo imeli sklep veroučnega leta, otroci prinesite s seboj podpisana veroučna spričevala, ki jih boste po maši vrnili.

Petek bo prvi v mesecu, dopoldne bom obiskal bolne in starejše zvečer ste lepo vabljeni k pobožnosti prvega petka in molitveni uri za nove duhovne poklice.

V poletnih mesecih juniju, juliju in avgustu bodo uradne ure vsak dan takoj po večerni maši. Če se zgodi da kdaj mašuje kdo drug, potem tisti dan ne bo uradnih ur. Tako bom v petek, 1. junija po večerni maši začel sprejemati mašne namene za mesec avgust.

V soboto bo v Kočevskem rogu pod Krenom sveta maša ob 11. uri, ki jo bo daroval ob somaševanju duhovnikov novomeški škof msgr.Andrej Glavan.

Sobota bo prva v mesecu, po večerni maši bo prvosobotna pobožnost na čast Marijinemu Brezmadežnemu Srcu in češčenje Najsvetejšega.

Prihodnjo nedeljo bo nedeljska maša v župnijski cerkvi samo ob 8h zjutraj. Maša ob 10h bo na Rupi in po njej procesija v čast sv. Rešnjemu Telesu.

V sredo ob 16. uri ste lepo povabljeni k čiščenju rupovške cerkve.

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00

ČETRTEK: 8.00 DO 9.00 IN 17.30 DO 18.30

Rast za mesec april 2019

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5