22. nedelja med letom, 2.9.2018

V ponedeljek Gregor Veliki, papež in cerkveni učitelj, v torek Rozalija Sicilska, devica in spokornica, v sredo Mati Terezija, redovna ustanoviteljica, v četrtek Zaharija, prerok, v petek Marko Križevčan, mučenec, v soboto Marijino rojstvo., prihodnja nedelja bo 23. nedelja med letom – katehetska nedelja.

Petek bo prvi v mesecu. Dopoldne bom obiskal bolne in starejše, zvečer ste lepo vabljeni k molitveni uri za duhovnike in duhovne poklice ter k pobožnosti na čast Jezusovemu Srcu.

V soboto bomo obhajali praznik Marijinega rojstva – mali šmaren. Sveti maši bosta po prazničnem redu: ob 9h dopoldne in zvečer ob 19h. Pri večerni maši bomo zapeli serafinske litanije Matere Božje.

V soboto bo tudi molitveni dan za nove duhovne poklice na Brezjah. Maša bo že ob 10. uri in ne kot piše v Rasti, ker so spremenili.

Katehumenat - priprava odraslih na zakramente, se začne v ponedeljek 3. septembra, ob 20. uri v Kranju.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali katehetsko nedeljo. Pri maši ob 10h bomo začeli z novim veroučnim letom, blagoslovili bomo šolske torbe in veroučence.

Vpis v veroučno šolo bo potek v petek in soboto. Ure vpisa in urnik ter vse podrobnosti so objavljeno v Rasti, na oglasni deski na spletni strani župnije in na FB strani župnije.

Stična mladih bo v soboto, 15. septembra. Mladi, ki bi radi šli v Stično z avtobusom, se prijavite do nedelje pri meni.

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za mesec junij 2019