22. nedelja med letom, 2.9.2018

V ponedeljek Gregor Veliki, papež in cerkveni učitelj, v torek Rozalija Sicilska, devica in spokornica, v sredo Mati Terezija, redovna ustanoviteljica, v četrtek Zaharija, prerok, v petek Marko Križevčan, mučenec, v soboto Marijino rojstvo., prihodnja nedelja bo 23. nedelja med letom – katehetska nedelja.

Petek bo prvi v mesecu. Dopoldne bom obiskal bolne in starejše, zvečer ste lepo vabljeni k molitveni uri za duhovnike in duhovne poklice ter k pobožnosti na čast Jezusovemu Srcu.

V soboto bomo obhajali praznik Marijinega rojstva – mali šmaren. Sveti maši bosta po prazničnem redu: ob 9h dopoldne in zvečer ob 19h. Pri večerni maši bomo zapeli serafinske litanije Matere Božje.

V soboto bo tudi molitveni dan za nove duhovne poklice na Brezjah. Maša bo že ob 10. uri in ne kot piše v Rasti, ker so spremenili.

Katehumenat - priprava odraslih na zakramente, se začne v ponedeljek 3. septembra, ob 20. uri v Kranju.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali katehetsko nedeljo. Pri maši ob 10h bomo začeli z novim veroučnim letom, blagoslovili bomo šolske torbe in veroučence.

Vpis v veroučno šolo bo potek v petek in soboto. Ure vpisa in urnik ter vse podrobnosti so objavljeno v Rasti, na oglasni deski na spletni strani župnije in na FB strani župnije.

Stična mladih bo v soboto, 15. septembra. Mladi, ki bi radi šli v Stično z avtobusom, se prijavite do nedelje pri meni.

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00

ČETRTEK: 8.00 DO 9.00 IN 17.30 DO 18.30

Rast za mesec april 2019

Duhovna misel v postu 2019

V resnici je nosil naše bolezni,

naložil si je naše bolečine,

mi pa smo ga imeli za zadetega,

udarjenega od Boga in ponižanega.

On pa je bil ranjen zaradi naših prestopkov,

strt zaradi naših krivd.

Iz 53,4-5