Ul. XXXI. divizije 1, 4000 Kranj

Tel. 04/202-55-00

zupnija.kranj-zlato.polje@rkc.si

30. nedelja med letom, 28.10.2018

Godovi v tednu pred nami:

V ponedeljek goduje Mihael Rua, redovnik, v torek Marcel, mučenec, v sredo Volbenk, škof, v četrtek Vsi sveti v petek Spomin vseh vernih rajnih v soboto Viktorin Ptujski, škof in mučenec prihodnja nedelja bo 31. nedelja med letom – zahvalna nedelja.

Vzemite novo novembrsko Rast.

Ta teden ne bo verouka zaradi jesenskih počitnic.

Svete maše med tednom bodo od ponedeljka naprej ob 18. uri.

V sredo bo ob 15. uri maša za vse žrtve med in po drugi svetovni vojni pri križu za kranjskim pokopališčem. Mašo bo daroval kranjski župnik dr. Andrej Naglič.

V četrtek bomo obhajali slovesni in zapovedani praznik vseh svetih. Maše bodo po nedeljskem redu: ob 8h in 10h. Popoldne ob 14.30 bo pri mrliških vežicah na kranjskem pokopališču besedno bogoslužje in blagoslov grobov. Ob 17. uri bo molitev rožnih vencev za rajne na Rupi in ob 18h molitev za rajne v župnijski cerkvi. Ob 20h bo pri križu na kranjskem pokopališču molitev mladih za rajne. Mladi lepo vabljeni k molitvi.

V petek bo spomin vseh vernih rajnih maše bodo ob 9h in ob 18h, na Rupi bo maša ob 16.30 in po njej molitev na rupovškem pokopališču. V petek bo molitev za rajne ob 17h - molili bomo žalostni in častitljivi del rožnega venca. Molitve za rajne lahko naročite v župnijski pisarni. Dar za maše za duše v vicah lahko oddate v nabiralnik pri tabernaklju. Petek je tudi prvi v mesecu, dopoldne bom obiskal bolne in starejše.

V soboto bodo pri sestrah delavnice za otroke ob 9. uri – letni časi, vizitke. Ob 10.30 bo srečanje za ministrante. Ker bo sobota prva v mesecu bo po maši prvosobotna pobožnost in češčenje Najsvetejšega.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali zahvalno nedeljo. Pri maši ob 10. uri bo srečanje zakonskih jubilantov. Jubilantje se zberete pred župniščem 20 minut pred deseto uro. Na zahvalno nedeljo bo običajno darovanje za domačega župnika.

 

 

V SPOMIN NA PRVEGA ŽUPNIKA +g. Milana Grdena

 V-spomin-pokojnemu-župniku-Milanu-Grdenu.pdfSVETE MAŠE

 

MED TEDNOM: vsak dan ob 19h,
razen ob torkih je maša ob 7h zjutraj v kapeli pri sestrah
OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00 in 11.30

OB PRAZNIKIH MED TEDNOM: 9.00 IN 19.00

 

URADNE URE


ŽUPNIJSKI URAD:

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h - 9h in 17.30-18.30


Ob sobotah, nedeljah ter cerkvenih in državnih praznikih ni uradnih ur!


ŽUPNIJSKA KARITAS:

po dogovoru, pokličite po telefonu

tel.  Karitas: 030 607 929

 

 

Rast - junij 2020

pdfRAST-20-06.pdf

duhovna misel v času koronavirusa

Kuge, lakote in vojske, reši nas o Gospod!

molitveni namen v času koronavirusa

za zdravje v času nevarnosti okužbe s koronavirusom

Spoštovani obiskovalec. Naša spletna stran uporablja piškotke. Več informacij o piškotkih

Sprejemam piškotke.

Več informacij o piškotkih