CVETNA NEDELJA, 14.4.2019

Pred nami je veliki teden.

Verouka v tem tednu ni, otroci naj se udeležijo obredov velikonočnega tridnevja.

V četrtek bomo obhajali veliki četrtek. Ob 9h bo v ljubljanski stolnici krizmena maša, ki jo bo ob somaševanju duhovnikov in redovnikov ljubljanske nadškofije daroval nadškof. Kdor more je lepo povabljen k tej maši.

V četrtek bo sveta maša ob 19. uri. Spominjali se bomo Jezusove zadnje večerje. Po maši bo češčenje Jezusa v ječi.

V petek bomo obhajali veliki petek, dan Jezusove smrti. Ta dan je tudi strogi post. Ob 15h bo pobožnost Križevega pota, ob 19h bodo obredi velikega petka in po obredih češčenje Jezusa v Božjem grobu.

Sobota bo velika soboto, spomin Jezusovega počitka v grobu.

Ob 6.15 bo izpostavitev Najsvetejšega v Božjem grobu vse do 17.45. Vabljeni k češčenju ves dan. Ob 6.30 bo pred župniščem blagoslov velikonočnega ognja. Blagoslovi velikonočnih jedil bodo v župnijski cerkvi ob 11h, 14h, 15h, 16h in 17h. Zvečer ob 20h lepo vabljeni k veličastni velikonočni vigiliji.

V nedeljo bomo obhajali veliko noč, največji krščanski praznik. Glavna velikonočna maša s vstajenjsko procesijo, če bo primerno vreme bo ob 7.30. Druga maša bo ob 10. uri.

V četrtek bomo začeli z birmansko devetdnevnico, ki je za birmance obvezna.

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h-9h in 17.30 - 18.30