Ul. XXXI. divizije 1, 4000 Kranj

Tel. 04/202-55-00

zupnija.kranj-zlato.polje@rkc.si

6. VELIKONOČNA NEDELJA, 13. 5. 2012

Na voljo je nova številka Družine. Tokratna številka ima posebno prilogo, ker naš katoliški obhaja 60 let od prvega izida. Obilo lepega in zanimivega branja. Na voljo je tudi majsko Ognjišče.

V ponedeljek (14.5.), torek (15.5.) in sredo (16.5.) bodo  prošnji dnevi pred praznikom Gospodovega vnebohoda. Vsak dan bomo prosili s posebnim namenom: v ponedeljek za blagoslov polja in odvrnitev hude ure, v torek za poštene delodajalce in v sredo za premagovanje težav brezposelnih. V ponedeljek bo ob 17.30 maša tudi na Rupi. Poleg teh namenov ima gotovo vsak tudi svoje osebne, povejmo jih Jezusu, naj ne bo strah.

V sredo, 16. 5., bo romanje skupine Abraham. Kot vsa leta se bomo tudi letos odpeljali, poromali v neznano. Odhod avtobusa bo ob 8h izpred župnišča. Cena prevoza bo 10€ in jo boste poravnali na avtobusu. Na volj so še prosti sedeži, zato se še lahko prijavite.

V sredo, 16.5. bo po sveti maši srečanje svetopisemske skupine. Beremo tri Janezova pisma.

Tridnevnica pred obhajilom: ta bo od 16. 5. do 18. 5. Vsak dan se bomo pri in po maši pripravljali s prvoobhajanci na nedeljsko slovesnost. V petek bom od 18h naprej na voljo za sveto spoved. Naj spomnim, da bo jutri, 13. 5., spovednik od drugod na voljo pri vseh svetih mašah.

V četrtek, 17. 5., bo praznik Gospodovega vnebohoda. Praznični sveti maši bosta ob 9.30 in 19h.

V četrtek, 17. 5., bo ob 20.30 srečanje II. zakonske skupine.

V nedeljo, 20. 5., bo ob 9.30 v naši župniji slovesnost PRVEGA SVETEGA OBHAJILA. Za prvoobhajance bo rezerviran sredinski del klopi, za starše pa zadnji sklop klopi, gledano od stranskega vhoda. To nedeljo ni enajste svete maše. Vse, ki boste prišli na slovesnost, prosim, da upoštevate navodila redarjev pred cerkvijo. Avtomobile parkirajte na parkirišču pri Zdravstvenem domu ali Gorenjskih oblačilih. Ne puščajte svojih avtomobilov na pločnikih! Pri sveti maši slika en fotograf in snema en snemalec!

Šmarnice: med tednom vsak dan med sveto mašo, ob nedeljah pri poldeseti sveti maši in na Rupi ob nedeljah ob 19h. Otroci in starši pridite k šmarnicam.

Iščemo molivca/molivko rožnega venca pred nedeljsko mašo ob 9.30. Dajte se na razpolago občestvu. Oglasite se v pisarni.

 

 

V SPOMIN NA PRVEGA ŽUPNIKA +g. Milana Grdena

 V-spomin-pokojnemu-župniku-Milanu-Grdenu.pdfSVETE MAŠE

 

MED TEDNOM: vsak dan ob 19h,
razen ob torkih je maša ob 7h zjutraj v kapeli pri sestrah
OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00 in 11.30

OB PRAZNIKIH MED TEDNOM: 9.00 IN 19.00

 

URADNE URE


ŽUPNIJSKI URAD:

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h - 9h in 17.30-18.30


Ob sobotah, nedeljah ter cerkvenih in državnih praznikih ni uradnih ur!


ŽUPNIJSKA KARITAS:

po dogovoru, pokličite po telefonu

tel.  Karitas: 030 607 929

 

 

Rast - junij 2020

pdfRAST-20-06.pdf

duhovna misel v času koronavirusa

Kuge, lakote in vojske, reši nas o Gospod!

molitveni namen v času koronavirusa

za zdravje v času nevarnosti okužbe s koronavirusom

Spoštovani obiskovalec. Naša spletna stran uporablja piškotke. Več informacij o piškotkih

Sprejemam piškotke.

Več informacij o piškotkih