BINKOŠTI, 9.6.2019

Godovi v tednu pred nami

V ponedeljek Marija Mati Cerkve, v torek Barnaba, apostol, v sredo Adelajda, devica, v četrtek, Anton Padovanski, redovnik v petek Rihard, opat, v soboto Vid, mučenec, prihodnjo nedeljo bomo obhajali praznik Svete Trojice.

V ponedeljek bomo praznovali binkoštni ponedeljek in praznik Marije, Matere Cerkve. Pri sestrah bo to dan celodnevnega češčenja. Slovesna sveta maša pri sestrah v kapeli bo zjutraj ob 7. uri, ki jo bo daroval gospod Franc Godec župnik iz Primskovega, po maši bo izpostavljeno Najsvetejše v češčenje vse do sklepa, ki bo ob 18. uri. Praznična večerna maša bo v župnijski cerkvi ob 19. uri. Lepo vabljeni čez dan v sestrsko kapelo k češčenju Najsvetejšega.

V torek bo maša tudi zvečer ob 19. uri, ki jo pripravi Katoliška karizmatična prenova.

V petek bo maša tudi na Rupi ob 20. uri.

Prihodnja nedelja bo tretja v mesecu, pri mašah bo darovanje za poplačilo obnove župnišča.

Po maši lahko poravnate dar za letošnji oratorij v učilnici tisti, ki ste se prijavili.

V zakristiji lahko prevzamete slike od prvega svetega obhajila.

Umrl je Ciril Brence iz Partizanske 47. Dan in ura pogreba bo oznanjeno naknadno. Gospod, daj mu večni pokoj...

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za mesec junij 2019