Sveta Trojice, 16.6.2019

V ponedeljeK Albert, tretjerednik, v torek Marko in Marcelijan, Mučenca, v sredo Nazarij, prvi koprski škof, v četrtek Sveto rešnje telo in kri, v petek Alojzij Gonzaga, redovnik, prihodnja nedelja bo 12. nedelja med letom.

V četrtek bomo obhajali slovesni in zapovedni praznik sv. rešnjega telesa in krvi. Sveti maši bosta po prazničnem redu: ob 9h in 19h.

Iz petka na soboto bo peš romanje mladih na Brezje. Mladi bodo pričeli romanje v Šentvidu nad Ljubljano v petek, ob 20. uri. Postanek bodo imeli v naši cerkvi ob 1h ponoči, kjer bodo imeli tudi kratko bogoslužje pred Najsvetejšim, nato bodo nadaljevali pot proti Brezjah, kjer bo ob 7h zjutraj sveta maša. Lepo vabljeni tudi mladi iz naše župniji in tudi drugi, da se pridružite tej skupini, lahko ob 1h v naši cerkvi.

V petek bo maša tudi na Rupi ob 20. uri.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali zunanjo slovesnost praznika Sv. Rešnjega telesa in Krvi. V župnijski cerkvi bo sveta maša samo ob 8h zjutraj maše ob 10h prihodnjo nedeljo ne bo. Druga sveta maša pa bo na Rupi, kjer bo tudi procesija na čast Sv. Rešnjemu telesu. Na Rupi bo maša eno uro prej in sicer že ob 9. uri. Lepo vabljeni k tej procesiji, ki je zelo močna in globoka prošnja k Bogu za naš kraj, naše mesto, njene prebivalce za vse naše človeške potrebe in naše delo.

Sedaj po maši lahko poravnate dar za letošnji oratorij v učilnici.

Poleg maš, ki so že oznanjene v Rasti bo še: 30. dan za pokojno Marico Mikelj v sredo zvečer, 7. dan za pokojnega Cirila Brenceta v četrtek zvečer in sveta maša za pokojnega Nikolaja Mavriča v petek zvečer.

ORATORIJ 2020

Potekal bo od 17.8. do 21.8.2020
Prijavite se do 15. julija 2020, s prijavnico ki jo najdete na naslednji povezavi: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe2I1oeRUZRdr7fW6u-k1fACtbtPbg3DfkgD6S0qsuDaEVHrQ/viewform

OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00

med tednom po večerni maši. kadar mašuje drug duhovnik, uradne ure odpadejo.

Ob sobotah, nedeljah ter cerkvenih in državnih praznikih ni uradnih ur!

RAST - Julij 2020

duhovna misel v času koronavirusa

Kuge, lakote in vojske, reši nas o Gospod!

molitveni namen v času koronavirusa

za zdravje v času nevarnosti okužbe s koronavirusom