12. nedelja med letom, 23.6.2019

V ponedeljek slovesni praznik Rojstva Janeza Krstnika, v torek Doroteja, mati, v sredo Jožefmarija Escriva, ustanovitelj Opus Dei, v četrtek Ema Krška , kneginja, v petek slovesni praznik Srca Jezusovega, v soboto slovesni praznik prvakov apostolov Petra in Pavla, prihodnja nedelja bo 13. nedelja med letom.

V torek bomo obhajali državni praznik – dan državnosti. Sveta maša za domovino bo pri sestrah zjutraj ob 7. uri. Lepo vabljeni.

V torek bomo začeli z letošnjim poletnim oratorijem za otroke. Gospodinje lepo prosim, če bi v torek, sredo in petek napekli nekaj peciva in ga dopoldne do 10. ure prinesli v spodnjo kuhinjo.

V petek na slovesni praznik Srca Jezusovega bo maša tudi na Rupi ob 20. uri.

V soboto bomo obhajali slovesni praznik prvakov apostolov Petra in Pavla. Dopoldanska praznična maša bo izjemoma eno uro kasneje – ob 10. uri, ker bo pri tej maši tudi sklep oratorija s sodelovanjem otrok in mladine. Večerna praznična maša bo ob 19. uri.

V ljubljanski stolnici pa bo v soboto ob 9h posvečenje letošnjih novomašnikov.

Prihodnjo nedeljo ste lepo povabljeni na Kokrico ob 15. uri, kjer bo naš kranjski dekan in kokriški župnik obhajal slovesnost zlate maše.

Poleg maš, ki so že oznanjene v Rasti bosta še dva 7. dneva v četrtek zvečer: za pokojnega Konrada Murko in za pokojnega Franca Seljaka.

ORATORIJ 2020

Potekal bo od 17.8. do 21.8.2020
Prijavite se do 15. julija 2020, s prijavnico ki jo najdete na naslednji povezavi: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe2I1oeRUZRdr7fW6u-k1fACtbtPbg3DfkgD6S0qsuDaEVHrQ/viewform

OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00

med tednom po večerni maši. kadar mašuje drug duhovnik, uradne ure odpadejo.

Ob sobotah, nedeljah ter cerkvenih in državnih praznikih ni uradnih ur!

RAST - Julij 2020

duhovna misel v času koronavirusa

Kuge, lakote in vojske, reši nas o Gospod!

molitveni namen v času koronavirusa

za zdravje v času nevarnosti okužbe s koronavirusom