12. nedelja med letom, 23.6.2019

V ponedeljek slovesni praznik Rojstva Janeza Krstnika, v torek Doroteja, mati, v sredo Jožefmarija Escriva, ustanovitelj Opus Dei, v četrtek Ema Krška , kneginja, v petek slovesni praznik Srca Jezusovega, v soboto slovesni praznik prvakov apostolov Petra in Pavla, prihodnja nedelja bo 13. nedelja med letom.

V torek bomo obhajali državni praznik – dan državnosti. Sveta maša za domovino bo pri sestrah zjutraj ob 7. uri. Lepo vabljeni.

V torek bomo začeli z letošnjim poletnim oratorijem za otroke. Gospodinje lepo prosim, če bi v torek, sredo in petek napekli nekaj peciva in ga dopoldne do 10. ure prinesli v spodnjo kuhinjo.

V petek na slovesni praznik Srca Jezusovega bo maša tudi na Rupi ob 20. uri.

V soboto bomo obhajali slovesni praznik prvakov apostolov Petra in Pavla. Dopoldanska praznična maša bo izjemoma eno uro kasneje – ob 10. uri, ker bo pri tej maši tudi sklep oratorija s sodelovanjem otrok in mladine. Večerna praznična maša bo ob 19. uri.

V ljubljanski stolnici pa bo v soboto ob 9h posvečenje letošnjih novomašnikov.

Prihodnjo nedeljo ste lepo povabljeni na Kokrico ob 15. uri, kjer bo naš kranjski dekan in kokriški župnik obhajal slovesnost zlate maše.

Poleg maš, ki so že oznanjene v Rasti bosta še dva 7. dneva v četrtek zvečer: za pokojnega Konrada Murko in za pokojnega Franca Seljaka.

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h-9h in 16.30 - 17.30