7. VELIKONOČNA NEDELJA, 20. 5. 2012

Na voljo je nova številka Družine. Prav tako je na voljo nova številka župnijskega lista Rast za dva tedna.

Ob koncu veroučnega leta končujemo tudi s Slomškovim bralnim priznanjem. V veroučnem letu otroci preberejo vsaj tri knjige, potem pa na kratko opišejo ali narišejo vsebino knjige. Tudi letos bomo imeli zaključno srečanje v knjigarni Ognjišča v Kranju. To srečanje bo v sredo, 23. 5., ob 17. uri. Gost srečanja bo znani radijski napovedovalec, igralec, razredni učitelj g. Jure Sešek. Otroci ga poznajo tudi iz oddaje Sobotna iskrica. Lepo povabljeni vsi bralci in starši. Odhod izpred župnišča bo ob 16.30.

V sredo, 23. 5., bo na večer pred praznikom Marije Pomagaj na Brezjah ob 20h slovesna sveta maša in po njej procesija z Marijino podobo. Slovesno mašo bo daroval celjski škof dr. Stanislav Lipovšek. Povabljeni na Brezje.

V četrtek, 24. 5., bo ob 20h kateheza za odrasle. Naslov kateheze je: Cerkev v času Facebooka. Skušali se bomo soočiti s knjigo z istim naslovom. Nekaj časa pa bomo namenili tudi praktični uporabi, nekaterim prednostim in tudi nevarnostim tega družbenega omrežja.

V soboto, 26. 5., bo po maši 45min tihega češčenja Najsvetejšega pred godom bl. Alojzija Grozdeta, ki ga bomo obhajali na binkoštno nedeljo. Naša župnija je s češčenjem blaženega še posebej povezana, ko imamo v daritvenem oltarju njegove relikvije. Radi se priporočajmo našemu blaženemu.

Danes teden, 27. 5., bo petdeseti dan po veliki noči – Binkošti. Zahvalili se bomo za darove sv. Duha, ki smo jih prejeli pri sveti birmi. Ne pozabimo moliti za zdravo pamet, tako zase kot tudi za skupnost Cerkve.

Hvala, ker sta dve gospe prevzeli molitev rožnega venca pri maši ob 9.30. Iščemo še kakšnega molivca/molivko. Dajte se na razpolago občestvu. Oglasite se v pisarni.

Priporočam vam nakup zgoščenke Jutro življenja, ki je izšla
Ob prvi obletnici proglasitve papeža Janeza Pavla II. za blaženega. Pesmi prepeva sopranistka Francka Šenk. Na zgoščenki je tudi himna v čast blaženemu. Na zgoščenki duhovne glasbe so tudi priredbe tujih avtorjev in pesmi slovenskega duhovnika v Švici Davida Taljata. Zgoščenko po 10€ dobite v župnijski pisarni ali zakristiji.

OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00 in 11.30

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h - 9h in 17.30-18.30

Ob sobotah, nedeljah ter cerkvenih in državnih praznikih ni uradnih ur!

Rast - junij 2020

duhovna misel v času koronavirusa

Kuge, lakote in vojske, reši nas o Gospod!

molitveni namen v času koronavirusa

za zdravje v času nevarnosti okužbe s koronavirusom