Ul. XXXI. divizije 1, 4000 Kranj

Tel. 04/202-55-00

zupnija.kranj-zlato.polje@rkc.si

26. nedelja med letom, 29.9.2019

Godovi v tednu pred nami:

V ponedeljek Hieronim, duhovnik in cerkveni učitelj, v torek Terezija Deteta Jezusa, devica in cerkvena učiteljica, v sredo Angeli varuhi, v četrtek Frančišek Borgia, redovnik, v petek Frančišek Asiški, redovni ustanovitelj, v soboto Marija Favstina Kowalska, redovnica, prihodnjo nedeljo bomo obhajali za našo župnijo žegnanjsko nedeljo.

V kiosku vzemite novo – oktobrsko Rast.

V torek začnemo z mesecem oktobrom, ki je še posebej posvečen molitvi rožnega venca. V oktobru bo maša tudi ob torkih zvečer, pred mašo pa vsak večer lepo vabljeni ob 18.20 k molitvi rožnega venca pred izpostavljenim Najsvetejšim.

V sredo ob 20h bo prvo srečanje šole za zakon.

V petek bo maša tudi pri sestrah ob 7h zjutraj. Obhajali bomo praznik sv. Frančiška Asiškega, lepo vabljeni na slovesnost v sestrsko kapelo.

Petek bo prvi v mesecu, dopoldne bo obisk bolnih in starejših. Tudi sobota bo prva v mesecu, prvosobotna pobožnost bo združena z rožnim vencem pred sveto mašo.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali slovesnost farnega žegnanja – obletnico posvetitve naše cerkve. Pri vseh mašah bo darovanje za potrebe župnijske cerkve. Glavna slovesnost bo ob 10. uri, po njej pa srečanje in pogostitev na župnijskem dvorišču. Gospodinje prosim za pecivo, ki ga prinesite do sobote zvečer v kuhinjo pod cerkvijo. Prihodnjo nedeljo ne parkirajte pred cerkvijo.

 

 

V SPOMIN NA PRVEGA ŽUPNIKA +g. Milana Grdena

 V-spomin-pokojnemu-župniku-Milanu-Grdenu.pdfSVETE MAŠE

MED TEDNOM: vsak dan ob 18h,
razen ob torkih je maša ob 7h zjutraj v kapeli pri sestrah
OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00.

OB PRAZNIKIH MED TEDNOM: 9.00 IN 18.00

 

URADNE URE


ŽUPNIJSKI URAD:

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h-9h in 16.30 - 17.30

ŽUPNIJSKA KARITAS:

po dogovoru, pokličite po telefonu

tel.  Karitas: 030 607 929

 

 

Rast - december 2019

pdfRAST-19-12.pdf

Duhovna misel v juniju

Vzemite moj jarem nase in učite se od mene, ker moj jarem je prijeten in moje breme je lahko.

Molitveni namen v juniju

za naše družine

Spoštovani obiskovalec. Naša spletna stran uporablja piškotke. Več informacij o piškotkih

Sprejemam piškotke.

Več informacij o piškotkih