KRISTUS KRALJ, 24.11.2019

V ponedeljek Katarina Aleksandrijska, mučenka, v torek Leonard Portomavriški, redovnik v sredo Virgil in Modesta, apostola Karantanije v četrtek Katarina Laboure, vidkinja, v petek Filomen, mučenec, v soboto Andrej, apostol, prihodnja nedelja bo 1. adventna nedelja.

V sredo bo za našo župnijo slovesni praznik župnijskega zavetnika sv. Modesta. Ta dan bomo imeli tudi praznik celodnevnega češčenja Najsvetejšega zakramenta. Sveti maši bosta ob 9h, po maši bomo izpostavili Najsvetejše v češčenje vse do sklepa in večerne maše ob 18h. Lepo vabljeni ta dan v cerkev k molitvi pred Najsvetejšim.

V soboto naši animatorji pripravljajo oratorijski dan za otroke. Začetek bo ob 10. uri, konča pa se ob 13. uri. Poleg izdelovanja adventnih venčkov bo tudi program, ki ga pripravljajo animatorji, dobijo tudi kosilo in material za adventne venčke. Priporočen prispevek je 5€ na družino, kdo ne more darovati je brezplačno. Pri sestrah ne bo izdelovanja venčkov ampak bo spodaj v dvorani.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali 1. adventno nedeljo in nedeljo Karitas. Pri mašah bomo blagoslovili adventne venčke, darovanje pri mašah pa bo za potrebe škofijske in župnijske karitas.

Poleg maš, ki so že oznanjene v Rasti bo še maša za pokojno Francko Gaser v nedeljo ob 10h.

V župnijski pisarni lahko naročniki prevzamete Mohorjeve knjige.

ORATORIJ 2020

Potekal bo od 17.8. do 21.8.2020
Prijavite se do 15. julija 2020, s prijavnico ki jo najdete na naslednji povezavi: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe2I1oeRUZRdr7fW6u-k1fACtbtPbg3DfkgD6S0qsuDaEVHrQ/viewform

OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00

med tednom po večerni maši. kadar mašuje drug duhovnik, uradne ure odpadejo.

Ob sobotah, nedeljah ter cerkvenih in državnih praznikih ni uradnih ur!

RAST za avgust 2020

duhovna misel v času koronavirusa

Kuge, lakote in vojske, reši nas o Gospod!

molitveni namen v času koronavirusa

za zdravje v času nevarnosti okužbe s koronavirusom