Ul. XXXI. divizije 1, 4000 Kranj

Tel. 04/202-55-00

zupnija.kranj-zlato.polje@rkc.si

2. nedelja po božiču, 5.1.2020

Godovi v tednu pred nami:

V ponedeljek Gospodovo razglašenje – sv. Trije kralji, v torek Rajmunf Penjafortski, duhovnik, v sredo Severin Noriški, opat, v četrtek Hadrijan, opat, v petek Gregor Niški, škof, v soboto Pavlin Oglejski, škof, prihodnjo nedeljo bomo obhajali praznik Jezusovega krsta.

Nocoj bomo obhajali tretji sveti večer, lepo vabljeni da tako, kot za prva dva sveta večera tudi nocoj pokadite in pokropite svoje stanovanje.

Jutri bomo obhajali slovesni praznik Gospodovega razglašenja ali sv. Treh kraljev – tretji božični praznik. Sveti maši bosta dopoldne ob 9. uri in zvečer ob 18. uri. Dar za trikraljevsko akcijo, ki je namenjena za misijone, kdor želi, lahko odda v nabiralnik pod korom. Verouk bomo nadaljevali od srede naprej po urniku, v ponedeljek verouka ne bo ker je praznik, veroukarji pa pridite k večerni maši. Otroci prinesite k večerni maši darove od adventne akcije »otroci za otroke«.

V sredo ob 16. uri bo srečanje skupine Abraham. Ogledali si bomo film o blaženem mučencu Alojziju Grozdetu.

Prihodnjo nedeljo bo srečanje odraslih pevskih zborov dekanije Kranj v župnijski cerkvi sv. Siksta v Predosljah. Ob 15. uri bo koncert dekanijskih pevskih zborov kjer bo sodeloval tudi naš mešani pevski zbor. Lepo vabljeni v Predoslje prihodnjo nedeljo.

 

 

V SPOMIN NA PRVEGA ŽUPNIKA +g. Milana Grdena

 V-spomin-pokojnemu-župniku-Milanu-Grdenu.pdfSVETE MAŠE

 

MED TEDNOM: vsak dan ob 19h,
razen ob torkih je maša ob 7h zjutraj v kapeli pri sestrah
OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00 in 11.30

OB PRAZNIKIH MED TEDNOM: 9.00 IN 19.00

 

URADNE URE


ŽUPNIJSKI URAD:

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h - 9h in 17.30-18.30


Ob sobotah, nedeljah ter cerkvenih in državnih praznikih ni uradnih ur!


ŽUPNIJSKA KARITAS:

po dogovoru, pokličite po telefonu

tel.  Karitas: 030 607 929

 

 

Rast - junij 2020

pdfRAST-20-06.pdf

duhovna misel v času koronavirusa

Kuge, lakote in vojske, reši nas o Gospod!

molitveni namen v času koronavirusa

za zdravje v času nevarnosti okužbe s koronavirusom

Spoštovani obiskovalec. Naša spletna stran uporablja piškotke. Več informacij o piškotkih

Sprejemam piškotke.

Več informacij o piškotkih