Ul. XXXI. divizije 1, 4000 Kranj

Tel. 04/202-55-00

zupnija.kranj-zlato.polje@rkc.si

1. postna nedelja, 1.3.2020

Godovi v tednu pred nami:

V ponedeljek Neža Praška, opatinja, v torek Kunigunda, kraljica, v sredo Kazimir, poljski kraljevič, v četrtek Olivija, mučenka, v petek Marcijan, mučenec, v soboto Perpetua in Felicita, mučenki, prihodnja nedelja bo 2. postna nedelja.

Vzemite novo marčevsko Rast.

Danes popoldne ob 14h ste lepo povabljeni h pobožnosti križevega pota, ki bo tukaj v župnijski cerkvi. Ob 15. 30 pa ste lepo vabljeni na Tabor – Podbrezje, kjer bomo skupaj s kranjsko župnijo imeli romanje. Najprej bo pobožnost križevega pota in nato sveta maša.

Petek bo prvi v mesecu in tudi postni petek, dopoldne bom obiskal bolne in starejše zvečer lepo vabljeni h križevemu potu in sveti maši.

Sobota bo prva v mesecu, po maši bo prvosobotna pobožnost.

Baragov vrtec v Stražišču pri Kranju v mesecu marcu vabi k vpisu otrok za novo šolsko leto. Dan odprtih vrat bo v ponedeljek, 9. marca, ob 17. uri, ali po dogovoru.

POSTNA POSTAVA Cerkev za postni čas določa posebne oblike spokornosti: Strogi post je na pepelnično sredo in na veliki petek. Ta dva dneva se le enkrat na dan do sitega najemo in se zdržimo mesnih jedi. Samo zdržek od mesnih jedi je na vse petke v letu. V postnem času ima še posebno težo. Zunaj postnega časa smemo zdržek od mesnih jedi zamenjati s kakim drugim dobrim delom pokore ali ljubezni do bližnjega. Kadar je praznik (cerkveni ali državni) na petek ali je kakšna slovesnost v družini (poroka, pogreb ...), post in zdržek odpadeta! Verjetno ni treba poudarjati, da potratno uživanje v morskih jedeh na postne petke ni skladno s spokornim vidikom zdržnosti. Naš post in zdržek nas spominjata na žrtev Jezusovega življenja in sta načina, kako našo žrtev pridružiti njegovi. Post velja za zdrave ljudi. Kdor ima resno bolezen in bi mu post morda škodil zanj post ne velja. Prav tako za starejše ljudi in majhne otroke. Za vse ostale pa je prav da se vsaj v tej stvari nekoliko v tem postnem času potrudimo.

 

 

V SPOMIN NA PRVEGA ŽUPNIKA +g. Milana Grdena

 V-spomin-pokojnemu-župniku-Milanu-Grdenu.pdfSVETE MAŠE

 

MED TEDNOM: vsak dan ob 19h,
razen ob torkih je maša ob 7h zjutraj v kapeli pri sestrah
OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00 in 11.30

OB PRAZNIKIH MED TEDNOM: 9.00 IN 19.00

 

URADNE URE


ŽUPNIJSKI URAD:

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h - 9h in 17.30-18.30


Ob sobotah, nedeljah ter cerkvenih in državnih praznikih ni uradnih ur!


ŽUPNIJSKA KARITAS:

po dogovoru, pokličite po telefonu

tel.  Karitas: 030 607 929

 

 

Rast - junij 2020

pdfRAST-20-06.pdf

duhovna misel v času koronavirusa

Kuge, lakote in vojske, reši nas o Gospod!

molitveni namen v času koronavirusa

za zdravje v času nevarnosti okužbe s koronavirusom

Spoštovani obiskovalec. Naša spletna stran uporablja piškotke. Več informacij o piškotkih

Sprejemam piškotke.

Več informacij o piškotkih