BINKOŠTI, 27. 5. 2012

Na voljo je nova številka Družine. Prav tako je na voljo nova številka Ognjišča.

V ponedeljek, 28. 5., bo binkoštni ponedeljek. Ta dan je v kapeli pri sestrah celodnevno češčenje. Ob 7h bo v kapeli sveta maša, nato bo Sveto Rešnje Telo izpostavljeno do 12h, popoldne pa od 14h do 18h, ko bodo litanije in blagoslov. Nato pa ob 19h sveta maša v župnijski cerkvi. Vabimo k češčenju v kapelo pri sestrah.

V ponedeljek, 28. 5., bo ob 20h priprava na krst. Krščevanje bo v nedeljo, 3. 6., po enajsti sveti maši.

V sredo, 30. 5., goduje sv. Kancijan in tovariši. Ta dan imajo pri sv. Kancijanu celodnevno češčenje. Ob 10. 30 bo slovesno somaševanje dekanijskih duhovnikov. Obenem bo to tudi srečanje molivcev za duhovne poklice iz dekanije. G. dekan Stanislav Zidar obhaja letos 25 let dušnopastirskega dela v kranjski župniji. Z avgustom se poslavlja od župnije in odhaja v pokoj. Vabim vas, da se pridružite tej sveti daritvi, ki bo tudi prošnja za nove duhovne poklice v dekaniji in slovenskem narodu.

V četrtek, 31. 5., bo praznik obiskanja Device Marije in sklep letošnjih šmarnic. Ob koncu svete maše bomo izpostavili Najsvetješe in zapeli litanije Matere božje. Lep zgled je nekaj družin, ki so prihajale s svojimi otroki k šmarnicam zelo redno. Mogoče se premalo zavedamo "duhovnega kapitala", ki ga otroci s tem dobijo za odraslo življenje.

V petek, 1. 6., bo prvi petek. Dopoldne bom obhajal bolnike po domovih, zvečer bo pobožnost v čast Srcu Jezusovemu. Če kdo od ostarelih želi obisk duhovnika na domu, naj to sporoči v župnišče. Še lepše pa bo, če boste za to poskrbeli otroci ali vnuki.

V soboto, 2. 6., bo prva sobota. Po maši bo 45min tihega češčenja Najsvetješega. Pridite, molimo v tišini.

Danes teden bo nedelja sv. Trojice, pri maši ob 9.30 bodo sodelovali otroci veroučne šole. Prav tako so danes že na voljo prijavnice za oratorij. Prijave sprejemamo do petka 15. junija. Prijavnico boste našli tudi na spletni strani.

Priporočam vam nakup zgoščenke Jutro življenja, ki je izšla
Ob prvi obletnici proglasitve papeža Janeza Pavla II. za blaženega. Pesmi prepeva sopranistka Francka Šenk. Na zgoščenki je tudi himna v čast blaženemu. Na zgoščenki duhovne glasbe so tudi priredbe tujih avtorjev in pesmi slovenskega duhovnika v Švici Davida Taljata. Zgoščenko po 10€ dobite v župnijski pisarni ali zakristiji.

Prvoobhajanci dobite dvd prvega obhajila v zakristiji.

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za avgust 2019