Ul. XXXI. divizije 1, 4000 Kranj

Tel. 04/202-55-00

zupnija.kranj-zlato.polje@rkc.si

NEDELJA SVETE TROJICE, 3. 6. 2012

Na voljo je nova številka Družine in nova številka župnijskega lista Rast za dva tedna. Prav tako je na voljo nova številka Ognjišča in revija Prijatelj.

V torek, 5. 6., župniji ne bo svete maše.

Vse o sprejemanju mašnih namenov za naslednje tri mesece je zapisano v Rasti.

V četrtek, 7. 6., bo slovesni in zapovedani praznik SVETEGA REŠNJEGA TELESA IN KRVI. Sveti maši bosta ob 9.30 in ob 19h na Rupi. Na Rupi bo ta dan tudi procesija. Če bo slabo vreme, bo na Rupi samo sveta maša. Vse, ki ste prejšnja leta pripravili vse potrebno za procesijo in pri njej sodelovali, vas prosim, da to storite tudi letos. Letos bo malo spremenjena pot procesije. Zelo Vas prosim, da procesijo vzamete, kot globoko zakramentalno sporočilo. Zbranost in molitev bosta jasni dejstvi, da smo to tudi dojeli.

V soboto, 9. 6., bo romanje župnijskih sodelavcev. Mnogi župljani na različne načine pomagate pri župnijskem življenju, zato je prav, da se vsaj enkrat na leto odpravimo na skupno romanje. Na voljo bo en avtobus, zato se čimprej prijavite. Prijave sprejemam do konca uradnih ur v petek (8.6.).  Odhod avtobusa bo ob 7h izpred župnišča.

Ob četrtkih in petkih v juniju beremo pri sveti maši Vrtnice. Lepo povabljeni k svetim mašam.

Danes teden bo 10. nedelja med letom. Še so na voljo prijavnice za oratorij. Prijave sprejemamo do petka 15. junija. Prijavnico boste našli tudi na spletni strani. Po poldeseti sveti maši danes in naslednji teden Vas bodo v Baragovi učilnici čakali animatorji in jim boste lahko oddali prijavnice.

Še je na voljo zgoščenka Jutro življenja, ki je izšla ob prvi obletnici proglasitve papeža Janeza Pavla II. za blaženega. Pesmi prepeva sopranistka Francka Šenk. Zgoščenko po 10€ dobite v župnijski pisarni ali zakristiji.

 

 

V SPOMIN NA PRVEGA ŽUPNIKA +g. Milana Grdena

 V-spomin-pokojnemu-župniku-Milanu-Grdenu.pdfSVETE MAŠE

MED TEDNOM: vsak dan ob 18h,
razen ob torkih je maša ob 7h zjutraj v kapeli pri sestrah
OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00.

OB PRAZNIKIH MED TEDNOM: 9.00 IN 18.00

 

URADNE URE


ŽUPNIJSKI URAD:

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h-9h in 16.30 - 17.30

ŽUPNIJSKA KARITAS:

po dogovoru, pokličite po telefonu

tel.  Karitas: 030 607 929

 

 

Rast - december 2019

pdfRAST-19-12.pdf

Duhovna misel v juniju

Vzemite moj jarem nase in učite se od mene, ker moj jarem je prijeten in moje breme je lahko.

Molitveni namen v juniju

za naše družine

Spoštovani obiskovalec. Naša spletna stran uporablja piškotke. Več informacij o piškotkih

Sprejemam piškotke.

Več informacij o piškotkih