19. NEDELJA MED LETOM, 12. 8. 2012

Na voljo je nova številka Družine, Ognjišče in nova številka župnijskega lista Rast za tri tedne. Rast ima veroučno prilogo z vsemi potrebnimi informacijami o novem veroučnem letu.

Maša pri sestrah bo v torek ob 7h zjutraj.

Župnija Kranj Primskovo vabi na večer pred velikim šmarnom (14. 8.) ob 19.30 k slovesni sveti maši, ki jo bo daroval prelat Anton Slabe. Po maši bo po stari navadi procesija z Marijinim kipom.

Na slovesni in zapovedani praznik Marijinega vnebovzetja (15. 8.) bosta sveti maši ob 7.30 in 9.30. pri obeh mašah bomo obnovili posvetitev slovenskega naroda božji materi Mariji.

V četrtek, 16. 8., goduje sv. Rok. V naših krajih je češčenje tega svetnika zelo razširjeno. Je zavetnik zoper kugo in druge kužne bolezni.

V soboto, 18. 8., bo na Višarjah tradicionalno SREČANJE TREH DEŽEL, letos že enaintrideseto po vrsti. Srečanje izmenjaje pripravljajo Slovenci, Italijani in Avstrijci. Osrednja slovesnost bo sveta maša ob 11. uri v božjepotni cerkvi.

Danes teden bo tretja nedelja v mesecu. Pri vseh mašah bo darovanje za cerkev. Popoldne ob 15h bo molitvena ura za nove duhovne poklice.

Za romanje v Makedonijo je čakalna lista. Za informacije se oglasite v župnijski pisarni.

Župnijska karitas ima nov kontaktni telefon, ki je zapisan v Rasti in na vratih karitas.

od ponedeljka do petka po večerni maši

Kadar mašuje kdo drug uradne ure odpadejo.

Rast za avgust 2019