Ul. XXXI. divizije 1, 4000 Kranj

Tel. 04/202-55-00

zupnija.kranj-zlato.polje@rkc.si

22. NEDELJA MED LETOM, 2. 9. 2012

Na voljo je nova številka Družine in septembrsko Ognjišče. Na voljo je nova Rast za dva tedna. Še vedno pa lahko na mizici pri temeljnem kamnu dobite tudi prejšnjo Rast z veroučno prilogo in vsemi potrebnimi informacijami o novem veroučnem letu.

Veroučni urnik je na oglasni deski. Tudi na spletni strani najdete vse informacije. V tem tednu bo vpis v veroučno šolo za vse razrede. Prva redna veroučna ura za vse razrede pa bo naslednji teden. Otroci bodo dobili tudi nov bogoslužni zvezek, ki ima dvojno vlogo: prva je, da veroučenec skupaj s starši dopolni svetopisemski odlomek, potem nalepi nalepko za nedeljo in odgovori na eno vprašanje (triade). Starši vzemite to vaše vzgojno delo kot spodbudo za svoje krščansko življenje.

Uradne ure bodo spet po običajnem redu zapisanem v Rasti.

Maša pri sestrah bo v torek ob 7h zjutraj.

Petek bo prvi v mesecu, dopoldne bom obhajal bolnike po domovih, zvečer bo pobožnost v čast Srcu Jezusovemu.

V soboto, 8. 9., bo praznik Marijinega rojstva – mali šmaren. Sveti maši bosta ob 9.30 in 19h. Ta dan je tudi molitveni dan za duhovne poklice v naši nadškofiji. Kot običajno je ta molitveni dan na Brezjah. Organiziranega prevoza ne bo, lepo pa ste povabljeni, da greste sami na Brezje.

Danes teden bo 23. nedelja med letom. Kot običajno na nedeljo po malem šmarnu romamo peš v Velesovo. Namen je za blagoslov novega šolskega in veroučnega leta. Še posebej vabim starše veroukarjev. Birmanci in starši boste z romanjem že lahko prispevali k zbiranju zahval. Odhod bo ob 13h izpred župnišča. Sveto mašo bo ob 15h daroval g. Božo Rustja, urednik revije Ognjišče.

 

 

V SPOMIN NA PRVEGA ŽUPNIKA +g. Milana Grdena

 V-spomin-pokojnemu-župniku-Milanu-Grdenu.pdfSVETE MAŠE

 

MED TEDNOM: vsak dan ob 18h,
razen ob torkih je maša ob 7h zjutraj v kapeli pri sestrah
OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00.

OB PRAZNIKIH MED TEDNOM: 9.00 IN 18.00

 

URADNE URE


ŽUPNIJSKI URAD:

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h - 9h in 16.30-17.30


Ob sobotah, nedeljah ter cerkvenih in državnih praznikih ni uradnih ur!


ŽUPNIJSKA KARITAS:

po dogovoru, pokličite po telefonu

tel.  Karitas: 030 607 929

 

 

Rast - februar 2020

pdfRAST- februar 2020

Duhovna misel v juniju

Vzemite moj jarem nase in učite se od mene, ker moj jarem je prijeten in moje breme je lahko.

Molitveni namen v juniju

za naše družine

Spoštovani obiskovalec. Naša spletna stran uporablja piškotke. Več informacij o piškotkih

Sprejemam piškotke.

Več informacij o piškotkih