ORATORIJ 2017

Prijave sprejemamo do 15. junija.

Oratorij poteka od 26. do 30 junija 2017.

pdfPrijavnica za oratorij 2017.pdf

4. POSTNA NEDELJA, 30.3.2014

Postna spodbuda za četrti postni teden:

Prebiranje Božje besede – znamo si vzeti čas za časopise, križanke, itd... znamo si vzeti čas za brskanje po internetu, v tem tednu pa si vzemimo čas, da bi vsak dan prebrali en odlomek iz Svetega pisma. Sveto pismo lahko dobite tudi na internetu. Če kdo nima Svetega pisma, ali pa nima možnosti interneta pa naj se oglasi v župnišču in dobi Sveto pismo.

V ponedeljek goduje Benjamin, opat, v torek Tomaž Tolentinski, misijonar in mučenec, v sredo Frančišek Paolski, redovni ustanovitelj, v četrtek Rihard, škof, v petek Izidor Seviljski, cerkveni učitelj, v soboto Vincencij Ferrer, duhovnik, prihodnja nedelja bo 5. postna – tiha nedelja.

Vzemite novo številko Družine, Mavrice in novo Rast.

Maša pri sestrah bo v torek zjutraj ob 7. uri.

Maše bodo od ponedeljka naprej ob 19. uri.

V ponedeljek zvečer ob 20h bo priprava na krst, krščevanje bo v nedeljo danes teden ob 12. uri.

V četrtek bom začel sprejemati mašne namene za mesec junij.

V četrtek bo srečanje članov ŽPS ob 20. uri.

V petek, ker je prvi v mesecu, bom dopoldne obiskal bolne in starejše, zvečer ob 18h ste vabljeni k molitveni uri za domovino in Cerkev.

V soboto od 18. ure naprej in v nedeljo od 7. ure naprej boste imeli priložnost za sveto spoved. Spovedoval bo spovednik od drugod. V kiosku si vzemite zloženke za spraševanje vesti in pripravo na sveto spoved. Zloženke so brezplačne.

Sobota je tudi prva v mesecu, po maši bomo imeli tiho češčenje Najsvetejšega.

Prihodnjo nedeljo boste lahko dobili oljčne vejice. Vaš dar bo namenjen župnijam v slovenski Istri

Molitveni namen od 15.3. do 15.4

Za blagoslov v družini.

3. POSTNA NEDELJA, 23.3.2014

Postna spodbuda za tretji postni teden:

Vzemi si čas za Boga – Udeleži se vsaj še en dan, poleg nedelje, tedenske svete maše.

V ponedeljek goduje Katarina Švedska, redovnica, v torek slovesni praznik Gospodovega oznanjenja Mariji, v sredo Evgenija, mučenka, v četrtek Peregrin, redovnik, v petek Bojan, knez, v soboto Bertold, redovni ustanovitelj, prihodnja nedelja bo 4. postna nedelja.

Vzemite novo številko Družine, Ognjišča in glasila za nove duhovne poklice.

Danes popoldne lepo vabljeni k molitvi križevega pota ob 14. uri, prav tako bo križev pot tudi na Rupi ob isti uri.

V torek bomo obhajali slovesni praznik Gospodovega oznanjenja Mariji, sveti maši bosta ob 9.30 in zvečer ob 18. uri. Verouka v torek zaradi praznika ne bo, otroci pridite k večerni sveti maši.

V petek ob 17. uri vabljeni k molitvi za domovino in Cerkev.

dUHOVNA MISEL ZA NASLEDNJE DNI

"Bodite torej popolni, kakor je popoln vaš nebeški Oče."

(Mt 5,48)

Molitveni namen od 15.11. do 15.12.

"Prošnja k Svetemu Duhu za dobrega nadškofa."

Molitveni namen od 20.8.do 15.9.

"Za blagoslov novega veroučnega in šolskega leta"

Duhovna misel za naslednje dni

"Kjer je namreč vaš zaklad, tam bo tudi vaše srce. "

(Lk 12,34)

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00.

ČETRTEK 8.00 DO 9.00 IN 16.30 DO 17.30.

PRVA SREDA V MESECU: OD 9.00 DO 10.00

TRETJA SREDA V MESECU: OD 16.00 DO 17.00

RAST - fabruat 2018

okt 2017

Če rožni venc boš molil rad, dobil boš milost vsakikrat. MArija te ljubila bo, sprosila sveto ti nebo.

molitveni namen

Na čast Svetemu Duhu za veroučence, starše in veroučitelje ob začetku novega pastoralnega leta.