4. POSTNA NEDELJA, 30.3.2014

Postna spodbuda za četrti postni teden:

Prebiranje Božje besede – znamo si vzeti čas za časopise, križanke, itd... znamo si vzeti čas za brskanje po internetu, v tem tednu pa si vzemimo čas, da bi vsak dan prebrali en odlomek iz Svetega pisma. Sveto pismo lahko dobite tudi na internetu. Če kdo nima Svetega pisma, ali pa nima možnosti interneta pa naj se oglasi v župnišču in dobi Sveto pismo.

V ponedeljek goduje Benjamin, opat, v torek Tomaž Tolentinski, misijonar in mučenec, v sredo Frančišek Paolski, redovni ustanovitelj, v četrtek Rihard, škof, v petek Izidor Seviljski, cerkveni učitelj, v soboto Vincencij Ferrer, duhovnik, prihodnja nedelja bo 5. postna – tiha nedelja.

Vzemite novo številko Družine, Mavrice in novo Rast.

Maša pri sestrah bo v torek zjutraj ob 7. uri.

Maše bodo od ponedeljka naprej ob 19. uri.

V ponedeljek zvečer ob 20h bo priprava na krst, krščevanje bo v nedeljo danes teden ob 12. uri.

V četrtek bom začel sprejemati mašne namene za mesec junij.

V četrtek bo srečanje članov ŽPS ob 20. uri.

V petek, ker je prvi v mesecu, bom dopoldne obiskal bolne in starejše, zvečer ob 18h ste vabljeni k molitveni uri za domovino in Cerkev.

V soboto od 18. ure naprej in v nedeljo od 7. ure naprej boste imeli priložnost za sveto spoved. Spovedoval bo spovednik od drugod. V kiosku si vzemite zloženke za spraševanje vesti in pripravo na sveto spoved. Zloženke so brezplačne.

Sobota je tudi prva v mesecu, po maši bomo imeli tiho češčenje Najsvetejšega.

Prihodnjo nedeljo boste lahko dobili oljčne vejice. Vaš dar bo namenjen župnijam v slovenski Istri

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h-9h in 16.30 - 17.30