OTROŠKI PEVSKI ZBOR

tamaliOtroci ste lepo vabljeni, da s svojim petje polepšate bogoslužje v naši cerkvi. Otroški zbor vodi ga. Nataša Gazvoda. Pevske vaje so vsako nedeljo ob 9. uri.

Ministranti

Fantje - veroukarji imajo možnost, da postanejo mašni strežniki ali ministrantje. Dejavno sodelujejo pri maši ob nedeljah in ob delavnikih, kadar kdo od njih pride k sveti maši. Občasno, če se javi, sodeluje tudi pri porokah, pogrebih in drugih oblikah bogoslužja. Nove ministrante sprejemamo vedno, javite se pri župniku. Srečanja imamo občasno.

Mladinski verouk

Mladinska srečanja imamo vsak petek ob 20. uri ( v zimskem času ob 19. uri). Vabljeni mladi, da se srečamo in ob zanimivih temah pogovarjamo.

Mladinski pevski zbor

Mladinski pevski zbor sestavljajo mladi, ki imajo veselje do glasbe in radi prepevajo. Vsi ki bi se nam radi pridružili, ste lepo vabljeni na pevske vaje, ki jih imamo vsako soboto ob 20. uri (v zimskem času ob 19. uri). Zbor vodi župnik Erik, pojemo pa pri sveti maši ob 10. uri izmenjaje z drugima dvema zboroma.

Skupina Abraham

Skupina "Abraham" je skupina starejših, ki se srečujejo vsako drugo sredo v mesecu ob 17. uri (v zimskem času ob 16. uri). Skupino vodi ga. Berta Golob, vsakič povabibo gosta, s katerim se pogovarja ga. Berta.

Ženski pevski zbor

Skupina mamic je oblikovala pevski zbor, ki poje pri svetih maša v nedeljo ob 10. uri izmenjaje se z drugima zboroma. Pevske vaje so vsako sredo ob 20. uri. Pevski zbor vodi ga. Olga Vrhunc. Vabljene nove pevske, da se nam pridružite.

Bogoslužni sodelavci

Bogoslužni sodelavci so ministrantje, pevci, bralci beril, izredni delilci svetega obhajila. Za lepše sodelovanje pri svetih mašah je potrebno, da ima župnija bogoslužne sodelavce. Zato vabimo v svoje vrste nove ministrante, pevce in bralce mašnih beril. Bralci mašnih beril berejo berila ob nedelja in tudi vsak dan pri tedenski sveti maši.

Katehumeni

Mladinci in odrasli, ne glede na zgornjo starost, ki še niso prejeli katerega od zakramentov, kot so sveti krst, sveto obhajilo ali sveta birma, pa bi se želeli pripraviti na sprejem zakramentov in krščansko življenje, se lahko vključijo v skupino katehumenov. Priprava poteka od srede septembra do velike noči . Srečanja za katehumene so vsak ponedeljek ob 20. uri. Srečanja vodimo župniki iz vseh kranjskih župnij. Najprej je 5 srečanj v župniji Kranj center, nato 5 srečanja v župniji Kranj Zlato polje, sledi 5 srečanj v župniji Kranj Primsko, 5 srečanj v župniji Kranj Šmartin in nato zopet 5 srečanj v župniji Kranj center. Kadnidati za katehumenat se lahko pozanimate o katehumenatu v župnijski pisarni osebno ali po telefonu.

Češčenje Najsvetejšega

Češčenje Najvetejšega je v župnijki cerkvi vsak četrtek po sveti maši 30 minut v tišini, vsak petek eno uro pred sveto mašo z molitveno uro in rožnim vencem ter vsako prvo soboto po sveti maši v tišini 45 minut. Celodnevno češčenje Najsvetejšega je v ponedeljek pred pepelnično sredo, 24 urno češčenje pa je ob prazniku svetega Modesta, zavetnika župnijske cekve od 26. novembra od 18. ure do 27. novembra do 18. ure.

Molitvene ure

Molitveno uro molimo vsak petek eno uro pred sveto mašo in vsak ponedeljek po končani sveti maši. Ob ponedeljkih se izmenjujejo molitvene ure in molitev večernic.

v mesecu juniju, juliju in avgustu:

od ponedeljka do petka po večerni maši.

Kadar bo maševal drug duhovnik uradne ure odpadejo.

PRVA SREDA V MESECU: OD 9.00 DO 10.00

TRETJA SREDA V MESECU: OD 16.00 DO 17.00

Mesečna oznanila RAST za avgust 2017

Duhovna misel

Marija je vzeta v nebesa, veselijo se angeli.

molitveni namen

Na čast Svetemu Duhu za veroučence, starše in veroučitelje ob začetku novega pastoralnega leta.