OBVESTILO STARŠEM

VEROUČNO LETO 2020/2021

Letošnje veroučno leto bomo zaradi nepredvidljivih razmer glede koronavirusa začeli šele v nedeljo, 20. septembra, s sveto mašo ob 10. uri. Z rednim veroukom po urniku pa v ponedeljek 21. septembra. Če bodo kakšne spremembe glede omejitev zaradi koronavirusa, boste pravočasno obveščeni.

Vpis k verouku

Vpis v veroučno šolo bo potekal v četrtek, 10. septembra, od 9h do 11.30 in od 16h do 18h, ter v petek, 11. septembra, od 16h do 18h. Takrat boste prevzeli veroučne knjige in poravnali prispevek, ki bo znašal 20€ za prvega in 15€ za drugega otroka. Če kdo ne zmore poravnati prispevka naj pove pri vpisu. Za vpis v prvi razred je potrebno izpolniti prijavnico, ki jo dobite na spletni strani župnije oz. pri vpisu v učilnici.

Veroučne knjige si lahko tudi sposodite ob vpisu, dokler so na voljo. Tisti, ki imate sposojene knjige in jih še niste vrnili ,jih vrnite pri vpisu. Če komu ostajajo doma veroučne knjige in jih ne potrebuje več, jih lahko prinese, da so na voljo za izposojo. Izposoja knjig je brezplačna.

Če bi se k verouku vpisal kdo, ki ni obiskoval vseh razredov verouka in bi rad dokončal verouk, naj se oglasi s starši pri župniku.

1. RAZRED: Praznujemo in se veselimo -10€ + liturgični zvezek - 3€ + prispevek.

2. RAZRED: Praznujemo z Jezusom - 10€ + liturgični zvezek - 3€ + prispevek.

3. RAZRED: Kristjani praznujemo skupaj - 10€ + liturgični zvezek - 3€ + prispevek.

4. RAZRED: Pot v srečno življenje - knjiga - 8,50€; delovni zvezek - 6€ + liturgični zvezek - 3€ + prispevek.

5. RAZRED: Znamenja na poti k Bogu - knjiga - 8,50€; delovni zvezek - 6€ + liturgični zvezek - 3€ + prispevek.

6. RAZRED: Skupaj v novi svet - knjiga - 8,50€; delovni zvezek - 6€ + liturgični zvezek 3€ + prispevek.

7. RAZRED: Kdo je ta? - knjiga - 8,50€; delovni zvezek - 6€ + liturgični zvezek + prispevek.

8. RAZRED: Pridi Sveti Duh - knjiga - 10€ + liturgični zvezek - 3€ + prispevek.

9. RAZRED: Pridi Sveti Duh - knjiga - 10€ + liturgični zvezek - 3€ + prispevek.

Veroučni urnik

1. razred: sreda ob 16h

2. razred: četrtek ob 16h

3. razred: ponedeljek ob 15.30

4. razred: ponedeljek ob 14.30

5. razred: ponedeljek ob 16.30

6. razred: sreda ob 15.30 ali četrtek ob 14.30

7. razred: četrtek ob 16.30

8. razred: četrtek ob 15.30

9. razred: sreda ob 16.30

1. in 2. razred bo poučevala ga. Špela Čuk.

3., 4., 5., 6., 8. in 9. razred bo poučeval župnik.

7. razred bo poučeval g. diakon Peter Kovač.

Mladinska srečanja: petek ob 20h

(zimski čas ob 19h)

Urnik je sestavljen in ga je zelo težko spreminjati zaradi mnogih dejavnosti, ki jih imajo otroci. Če ustrežeš enemu, potem jih 5 drugih ne more tisti dan in uro, zato urnik ostaja nespremenjen. Je pa možnost, če se ne da uskladiti urnika verouka z drugimi dejavnostmi, otrok obiskuje verouk v eni izmed sosednjih župnij za letošnje leto, kar je tudi že v redni praksi. 8. in 9. razred imata isto snov (pripravo na sveto birmo), če kdo od devetega ne more priti v sredo, lahko pride k osmemu v četrtek in obratno.

V letošnjem pastoralnem letu nas čaka najprej prvo sveto obhajilo za 4. razred v začetku oktobra (4.10), sveta birma za 8. in 9. razred v mesecu aprilu in prvo sveto obhajilo za 3. razred v mesecu maju. Bodimo razumljivi in strpni, če ne bomo mogli vsega izpeljati tako, kot smo bili vajeni, saj smo omejeni zaradi ukrepov, v tem času, ko je med nami še nevarnost koronavirusa. Pri vseh stvareh pa moramo biti zelo pazljivi in upoštevati navodila.

Pravila veroučne šole Kranj Zlato polje

Z vpisom v naslednji letnik se predpostavlja, da starši upoštevajo naslednja veroučna pravila:

OBISK: Reden obisk veroučnih ur. V primerih brezbrižnega zamujanja lahko katehist pošlje otroka domov z neopravičeno uro.

DISCIPLINA: Za opravičen izostanek se šteje: bolezen, družinski dopust... Za odsotnost starši napišejo pisno opravičilo v štirinajstih dneh od dneva odsotnosti. Če otrok z neprimernim vedenjem redno moti uro, ga katehet lahko pošlje iz razreda (neopravičena ura). Starši mi boste zaupali gsm številko in e-naslov za morebitna obvestila glede verouka.

DOMAČE NALOGE: K vsaki uri so otroci dolžni prinesti BOGOSLUŽNI ZVEZEK, DELOVNI ZVEZEK z narejeno domačo nalogo, pisalo in knjigo. V primeru odsotnosti se pozanimajte pri otrocih ali katehetu o nalogi. Če otrok ne prinaša potrebnih stvari, ga katehist pošlje domov, ura pa velja kot neopravičena. Od 5. razreda naprej je poleg nalepljenega listka v BOGOSLUŽNEM ZVEZKU potrebno napisati tudi odgovor.

OBISK NEDELJSKIH IN PRAZNIČNIH SVETIH MAŠ: Če ste bili pri sveti maši v župniji, kjer ne delijo liturgičnih listkov, potem starši napišite, kje ste bili pri sveti maši, in se podpišite. Opravičila, češ da nismo bili pri maši zato, ker smo imeli družinsko praznovanje ali obisk, so milo rečeno čudna. Obveznost nedeljske svete maše velja za vse krščene! Otrok se na zakramente pripravlja v naši župniji, zato naj, če le more, bogoslužje redno obiskuje v domači župnijski cerkvi.

Kranj,30.8. 2020

Erik Švigelj, župnik

OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00

ponedeljek: 8h - 9h

četrtek: 8h - 9h in 17.30 - 18.30

Ob sobotah, nedeljah ter cerkvenih in državnih praznikih ni uradnih ur!

RAST - november 2020

duhovna misel v času koronavirusa

Kuge, lakote in vojske, reši nas o Gospod!

molitveni namen v času koronavirusa

za zdravje v času nevarnosti okužbe s koronavirusom