OBVESTILO STARŠEM

VEROUČNO LETO BOMO PRIČELI V NEDELJO, 4. septembra s sveto mašo ob 10. uri.

Verouk poteka od ponedeljka , 5. septembra dalje, po urniku.

SESTANEK ZA STARŠE PRVOOBHAJANCEV bo v ponedeljek, 12. septembra, ob 20. uri

SESTANEK ZA STARŠE BIRMANCEV bo v ponedeljek, 19. septembra, ob 20. uri.

Veroučna obvestila

Urnik verouka v pastoralnem letu 2016/2017

Predšolski otroci (od 3 do 6 let starosti): četrtek ob 16h pri sestrah. Skupino vodi s. Helena Bone.

1. razred: sreda ob 16h in četrtek ob 16h. Skupino vodi gospa Špela Čuk.

2. razred: torek ob 15.30 in ob 16.30. Skupino vodi gospa Špela Čuk.

3. razred: ponedeljek ob 14.30. Skupino vodi župnik.

4. razred: sreda ob 14.30. Skupino vodi gospa Maja Ahačič.

5. razred: sreda ob 15.30. Skupino vodi gospa Maja Ahačič.

6. razred: torek ob 17h. Skupino vodi gospa Nada Krek.

7. razred: petek ob 14h. Skupino vodi gospod diakon Peter Kovač.

8. razred: ponedeljek ob 15.30. Skupino vodi župnik.

9. razred: ponedeljek ob 16.30. Skupino vodi župnik.

VPIS V VEROUČNO ŠOLO

Vpis bo potekal v Baragovi učilnici:

- V četrtek, 1. septembra od 9h do 11h in 15h do 17h.

- V petek, 2. septembra od 15h do 17h.

ČE BOSTE ZAMUJALI Z VPISOM IN SE NE BOSTE VPISALI K VEROUKU OB TEH DNEVIH, SI BOSTE MORALI KNJIGE IN DELOVNE ZVEZKE PRISKRBETI SAMI.

Za vpis v 1. razred in za predšolske je potrebno prinesti družinsko knjižico, če je otrok krščen v drugi župniji pa otrokov krstni list.

Vpis je obvezen tudi za vse druge razrede veroučne šole. Oglasi naj se eden od staršev, ki naj prinese s seboj podpisano veroučno spričevalo in knjigo, če si jo je prejšnje leto sposodil. Če se starši ne boste oglasili ob urah vpisa, s tem sporočate, da Vaš otrok ne bo hodil k verouku.

VEROUČNE KNJIGE 2016/2017

Za veročno šolo je potrebno, da ima vsak otrok veroučno knjigo, delovni in bogoslužni zvezek.

Prispevek za verouk za celo leto je 15€ za prvega otroka, 10€ za drugega, za tretjega otroka iz iste družine ni potrebno prispevati daru.

Za bogoslužni zvezek je prispevek 3€.

1. razred: PRAZNUJEMO IN SE VESELIMO 1: 8€

2. razred: PRAZNUJEMO Z JEZUSOM 2: 8€

3. razred: KRISTJANI PRAZNUJEMO SKUPAJ: 10€

4. razred: POT V SREČNO ŽIVLJENJE: knjiga: 8€, delovni zvezek 4€

5. razred: ZNAMENJA NA POTI K BOGU: knjiga 8€, delovni zvezek 4€

6. razred: SKUPAJ V NOVI SVET: knjiga 8€, delovni zvezek 4€

7. razred: KDO JE TA: knjiga 8€, delovni zvezek 4€

8. razred - birmanci: PRIDI SVETI DUH: 8€

9. razred - birmanci: PRIDI SVETI DUH: 8€

1., 2., in 3. razred je potrebno da ima otrok novo knjigo, ki je hkrati tudi delovni zvezek, za vse ostale razrede si lahko knjige sposodite v župniji, dar za sposojo knjige je 2€, delovni in bogloslužni zvezek pa morata biti nova in ju mora imeti vsak otrok svoja. Izposoja knjig je možna do porabe zalog, ki jih imamo.

Pravila veroučne šole Kranj Zlato polje

Z vpisom v naslednji letnik se predpostavlja, da starši upoštevajo naslednja veroučna pravila:

OBISK: Reden obisk veroučnih ur. V primerih brezbrižnega zamujanja lahko katehist pošlje otroka domov z neopravičeno uro.

DISCIPLINA: Za opravičen izostanek se šteje: bolezen, družinski dopust... Za odsotnost starši napišejo pisno opravičilo v štirinajstih dneh od dneva odsotnosti. Če otrok z neprimernim vedenjem redno moti uro, ga katehet lahko pošlje iz razreda (neopravičena ura). Starši mi boste zaupali gsm številko in e-naslov za morebitna obvestila glede verouka.

DOMAČE NALOGE: K vsaki uri so otroci dolžni prinesti BOGOSLUŽNI ZVEZEK, DELOVNI ZVEZEK z narejeno domačo nalogo, pisalo in knjigo. V primeru odsotnosti se pozanimajte pri otrocih ali katehetu o nalogi. Če otrok ne prinaša potrebnih stvari, ga katehist pošlje domov, ura pa velja kot neopravičena. Od 5. razreda naprej je poleg nalepljenega listka v BOGOSLUŽNEM ZVEZKU potrebno napisati tudi odgovor.

OBISK NEDELJSKIH IN PRAZNIČNIH SVETIH MAŠ: Če ste bili pri sveti maši v župniji, kjer ne delijo liturgičnih listkov, potem starši napišite, kje ste bili pri sveti maši, in se podpišite. Opravičila, češ da nismo bili pri maši zato, ker smo imeli družinsko praznovanje ali obisk, so milo rečeno čudna. Obveznost nedeljske svete maše velja za vse krščene! Otrok se na zakramente pripravlja v naši župniji, zato naj, če le more, bogoslužje redno obiskuje v domači župnijski cerkvi.

Kranj, 20. 8. 2016

Erik Švigelj, župnik

PONEDELJEK: 8.00 - 9.00

ČETRTEK: 8.00 - 9.00 IN 17.30 - 18.30

PRVA SREDA V MESECU: OD 9.00 DO 10.00

TRETJA SREDA V MESECU: OD 16.00 DO 17.00

Aprilska Rast 2017

Postni čas

Molimo te, Kristus in te hvalimo.

Ker si s svojim križem svet odrešil.

Molitev v postu

Za birmnce in prvoobhajance in njihove družine.