OBVESTILO STARŠEM

Z veroučnim in pastoralnim letom bomo pričeli v nedeljo, 10. septembra, s sveto mašo ob 10. uri. Pri maši bo blagoslov veroučencev in šolskih torb.

Za vpis v veroučno šolo se, prosim, držite datumov in ur vpisa, ker zaradi »padalcev«, ki potem še skoraj do konca oktobra želijo vpisati otroke k verouku, pride do zmede. In je slaba volja tako pri starših kot pri župniku in katehetih.

Če se držimo reda, potem ni nobenega problema.

Še enkrat ponovim že velikokrat povedano: starši, ki živite z župnijo, to pomeni, da se skupaj udeležite nedeljske in praznične svete maše, da je doma družinska molitev, skratka krščansko življenje, ni nobenih težav ne z veroukom ne z zakramenti ne z botrstvom. Tisti, ki pa imate samo občasna prikazovanja v cerkvi, so ponavadi vedno problemi in vam nobena stvar ni všeč in je vse odveč.
Včasih je pri nedeljski maši oznanjeno za spremembo verouka v tistem tednu bodisi zaradi bolezni katehetov ali pa če pride kakšna neodložljiva zadeva, in tisti, ki so redno pri nedeljski maši, so seznanjeni, drugi se pač jezite.

Upam, da se bomo v tem veroučnem letu vsi potrudili za versko vzgojo in vzgojo v pravih krščanskih vrednotah.

Veroučna obvestila

Urnik veroučne šole 2017/2018

1. razred: sreda ali četrtek ob 16h. skupino vodi gospa Špela Čuk.

2. razred: torek ob 15.30 ali ob 16.30. Skupino vodi gospa Špela Čuk.

3. razred: ponedeljek ali četrtek ob 14.30. Skupino vodi župnik.

4. razred: sreda ob 14.30. Skupino vodi gospa Maja Ahačič.

5. razred: četrtek ob 15.30. Skupino vodi župnik.

6. razred: sreda ob 15.30. Skupino vodi gospa Maja Ahačič.

7. razred: petek ob 14h. Skupino vodi gospod diakon Peter Kovač.

8. razred: ponedeljek ob 15.30. Skupino vodi župnik.

9. razred: ponedeljek ob 16.30. Skupino vodi župnik.

VPIS V VEROUČNO ŠOLO

Vpis v veroučno šolo bo potekal v četrtek, 31. avgusta: od 9h do 11.30 in od 15h do 17.30, ter v petek, 1.septembra: od 15h do 17.30.

Ob vpisu prevzamete knjige, delovne zvezke in liturgične zvezke ter poravnate dar za knjige in prispevek za verouk.

Za 1. razred ali če kdo na novo pride iz druge župnije, je potrebno izpolniti veroučno prijavnico, zato imejte s seboj družinsko knjižico oz. podatke o krstu. Če je otrok krščen v drugi župniji, pridobite krstni list iz župnije krsta.

Veroučno prijavnico lahko izpolnite že doma. Najdete jo na spletni strani župnije Kranj Zlato polje pod zavihkom »verouk« in jo lahko natisnete.docxVPIS V PRVI RAZRED VEROUKA 2017-18.docx

ČE BOSTE ZAMUJALI Z VPISOM IN SE NE BOSTE VPISALI K VEROUKU OB TEH DNEVIH, SI BOSTE MORALI KNJIGE IN DELOVNE ZVEZKE PRISKRBETI SAMI.

VEROUČNE KNJIGE 2017/2018

1. RAZRED: Praznujemo in se veselimo - 9€, liturgični zvezek - 3€.
2. RAZRED: Praznujemo z Jezusom - 9€, liturgični zvezek - 3€.
3. RAZRED: Kristjani praznujemo skupaj - 10€, liturgični zvezek - 3€.
4. RAZRED: Pot v srečno življenje: knjiga - 8€, delovni zvezek - 4,50€, liturgični zvezek - 3€.
5. RAZRED: Znamenja na poti k Bogu: knjiga - 8€, delovni zvezek - 4,50€, liturgični zvezek - 3€.
6. RAZRED: Skupaj v novi svet: knjiga - 8€, delovni zvezek 4,50€, liturgični zvezek 3€.
7. RAZRED: Kdo je ta?: knjiga - 8€, delovni zvezek 4,50€, liturgični zvezek -3€.
8. RAZRED: V življenje: knjiga - 8€, delovni zvezek 4,50€, liturgični zvezek -3€.
9. RAZRED: gradivo bodo dobili sproti.

Prispevek za verouk za celo leto je 15€ na otroka. Če kdo ne zmore darovati, naj pove pri vpisu.

Knjige od 4. do 8. razreda si lahko tudi izposodite, dar za izposojo knjige je 2€. Izposoja je možna, dokler so knjige na voljo.

Pravila veroučne šole Kranj Zlato polje

Z vpisom v naslednji letnik se predpostavlja, da starši upoštevajo naslednja veroučna pravila:

OBISK: Reden obisk veroučnih ur. V primerih brezbrižnega zamujanja lahko katehist pošlje otroka domov z neopravičeno uro.

DISCIPLINA: Za opravičen izostanek se šteje: bolezen, družinski dopust... Za odsotnost starši napišejo pisno opravičilo v štirinajstih dneh od dneva odsotnosti. Če otrok z neprimernim vedenjem redno moti uro, ga katehet lahko pošlje iz razreda (neopravičena ura). Starši mi boste zaupali gsm številko in e-naslov za morebitna obvestila glede verouka.

DOMAČE NALOGE: K vsaki uri so otroci dolžni prinesti BOGOSLUŽNI ZVEZEK, DELOVNI ZVEZEK z narejeno domačo nalogo, pisalo in knjigo. V primeru odsotnosti se pozanimajte pri otrocih ali katehetu o nalogi. Če otrok ne prinaša potrebnih stvari, ga katehist pošlje domov, ura pa velja kot neopravičena. Od 5. razreda naprej je poleg nalepljenega listka v BOGOSLUŽNEM ZVEZKU potrebno napisati tudi odgovor.

OBISK NEDELJSKIH IN PRAZNIČNIH SVETIH MAŠ: Če ste bili pri sveti maši v župniji, kjer ne delijo liturgičnih listkov, potem starši napišite, kje ste bili pri sveti maši, in se podpišite. Opravičila, češ da nismo bili pri maši zato, ker smo imeli družinsko praznovanje ali obisk, so milo rečeno čudna. Obveznost nedeljske svete maše velja za vse krščene! Otrok se na zakramente pripravlja v naši župniji, zato naj, če le more, bogoslužje redno obiskuje v domači župnijski cerkvi.

Kranj,16.8. 2017

Erik Švigelj, župnik

PONEDELJEK: 8.00 DO 9.00.

ČETRTEK 8.00 DO 9.00 IN 16.30 DO 17.30.

PRVA SREDA V MESECU: OD 9.00 DO 10.00

TRETJA SREDA V MESECU: OD 16.00 DO 17.00

RAST - december 2017

okt 2017

Če rožni venc boš molil rad, dobil boš milost vsakikrat. MArija te ljubila bo, sprosila sveto ti nebo.

molitveni namen

Na čast Svetemu Duhu za veroučence, starše in veroučitelje ob začetku novega pastoralnega leta.