OBVESTILO STARŠEM

VEROUČNO LETO 2021/2022

Veroučno leto bomo začeli v nedeljo, 12. septembra 2021. Pri vseh mašah (tudi sobotni večerni) bo blagoslov šolskih torb in veroučencev. Z rednim veroukom po urniku bomo začeli v ponedeljek, 13. septembra 2021.

Vpis k verouku

Vpis v veroučno šolo bo potekal v četrtek, 9. septembra, od 9h do 11.00 in od 16h do 18h. Takrat boste prevzeli veroučne knjige in poravnali prispevek, ki bo znašal 20€ na družino. Če kdo ne zmore poravnati prispevka naj pove pri vpisu. Za vpis v prvi razred je potrebno izpolniti prijavnico, ki jo dobite na spletni strani župnije oz. pri vpisu v učilnici.

Veroučne knjige si lahko tudi sposodite ob vpisu, dokler so na voljo. Tisti, ki imate sposojene knjige in jih še niste vrnili ,jih vrnite pri vpisu. Če komu ostajajo doma veroučne knjige in jih ne potrebuje več, jih lahko prinese, da so na voljo za izposojo. Izposoja knjig je brezplačna.

1. RAZRED: Božji otrok sem - 11€ + liturgični zvezek - 3€ + prispevek.

2. RAZRED: Jezus je moj prijatelj - 11€ + liturgični zvezek - 3€ + prispevek.

3. RAZRED: Kristjani praznujemo skupaj - 11€ + liturgični zvezek - 3€ + prispevek.

4. RAZRED: Pot v srečno življenje - knjiga - 8,50€; delovni zvezek - 6,50€ + liturgični zvezek - 3€ + prispevek.

5. RAZRED: Znamenja na poti k Bogu - knjiga - 8,50€; delovni zvezek - 6,50€ + liturgični zvezek - 3€ + prispevek.

6. RAZRED: Skupaj v novi svet - knjiga - 8,50€; delovni zvezek - 6,50€ + liturgični zvezek 3€ + prispevek.

7. RAZRED: Kdo je ta? - knjiga - 8,50€; delovni zvezek - 6,50€ + liturgični zvezek + prispevek.

8. RAZRED: V življenje - 8,50€ + liturgični zvezek - 3€ + prispevek.

9. RAZRED: -

Veroučni urnik

1. razred: četrtek ob 17.00

2. razred: četrtek ob 16.00

3. razred: ponedeljek ob 14.30

4. razred: ponedeljek ob 16.00

5. razred: ponedeljek ob 15.30

6. razred: ponedeljek ob 17.00

7. razred: četrtek ob 15.30 in 16.30

8. razred: ponedeljek ob 16.30

9. razred: petek z mladino ob 19.00 (začetek 1. oktober)

1. in 2. razred bo poučevala ga. Špela Čuk.

4. razred bo poučevala ga. Eva Pilar.

6. in 9. razred bo poučeval g. Bor Gazvoda

3., 5. in 8. razred bo poučeval župnik.

7. razred bo poučeval g. diakon Peter Kovač.

Mladinska srečanja: petek ob 19h - začetek 1. oktober

Pravila veroučne šole Kranj Zlato polje

Z vpisom v naslednji letnik se predpostavlja, da starši upoštevajo naslednja veroučna pravila:

OBISK: Reden obisk veroučnih ur. V primerih brezbrižnega zamujanja lahko katehist pošlje otroka domov z neopravičeno uro.

DISCIPLINA: Za opravičen izostanek se šteje: bolezen, družinski dopust... Za odsotnost starši napišejo pisno opravičilo v štirinajstih dneh od dneva odsotnosti. Če otrok z neprimernim vedenjem redno moti uro, ga katehet lahko pošlje iz razreda (neopravičena ura). Starši mi boste zaupali gsm številko in e-naslov za morebitna obvestila glede verouka.

DOMAČE NALOGE: K vsaki uri so otroci dolžni prinesti BOGOSLUŽNI ZVEZEK, DELOVNI ZVEZEK z narejeno domačo nalogo, pisalo in knjigo. V primeru odsotnosti se pozanimajte pri otrocih ali katehetu o nalogi. Če otrok ne prinaša potrebnih stvari, ga katehist pošlje domov, ura pa velja kot neopravičena. Od 5. razreda naprej je poleg nalepljenega listka v BOGOSLUŽNEM ZVEZKU potrebno napisati tudi odgovor.

OBISK NEDELJSKIH IN PRAZNIČNIH SVETIH MAŠ: Če ste bili pri sveti maši v župniji, kjer ne delijo liturgičnih listkov, potem starši napišite, kje ste bili pri sveti maši, in se podpišite. Opravičila, češ da nismo bili pri maši zato, ker smo imeli družinsko praznovanje ali obisk, so milo rečeno čudna. Obveznost nedeljske svete maše velja za vse krščene! Otrok se na zakramente pripravlja v naši župniji, zato naj, če le more, bogoslužje redno obiskuje v domači župnijski cerkvi.

Kranj,30.8. 2020

Erik Švigelj, župnik

MED TEDNOM: vsak dan ob 19.00 razen torek ob 7.00
OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00

ponedeljek: 8.00 - 9.00

četrtek: 17.30 - 18.00

Ob državnih in cerkvenih praznikih ni uradnih ur

RAST za mesec oktober 2021

duhovna misel v času koronavirusa

Kuge, lakote in vojske, reši nas o Gospod!

molitveni namen v času koronavirusa

za zdravje v času nevarnosti okužbe s koronavirusom