OBVESTILO STARŠEM

Z veroučnim in pastoralnim letom bomo pričeli v nedeljo, 10. septembra, s sveto mašo ob 10. uri. Pri maši bo blagoslov veroučencev in šolskih torb.

Za vpis v veroučno šolo se, prosim, držite datumov in ur vpisa, ker zaradi »padalcev«, ki potem še skoraj do konca oktobra želijo vpisati otroke k verouku, pride do zmede. In je slaba volja tako pri starših kot pri župniku in katehetih.

Če se držimo reda, potem ni nobenega problema.

Še enkrat ponovim že velikokrat povedano: starši, ki živite z župnijo, to pomeni, da se skupaj udeležite nedeljske in praznične svete maše, da je doma družinska molitev, skratka krščansko življenje, ni nobenih težav ne z veroukom ne z zakramenti ne z botrstvom. Tisti, ki pa imate samo občasna prikazovanja v cerkvi, so ponavadi vedno problemi in vam nobena stvar ni všeč in je vse odveč.
Včasih je pri nedeljski maši oznanjeno za spremembo verouka v tistem tednu bodisi zaradi bolezni katehetov ali pa če pride kakšna neodložljiva zadeva, in tisti, ki so redno pri nedeljski maši, so seznanjeni, drugi se pač jezite.

Upam, da se bomo v tem veroučnem letu vsi potrudili za versko vzgojo in vzgojo v pravih krščanskih vrednotah.

V mesecih juniju, juliju in avgustu so uradne ure med tednom po večerni maši. Če kdaj slučajno mašuje kdo drug, potem uradne ure odpadejo.

PRVA SREDA V MESECU: OD 9.00 DO 10.00

TRETJA SREDA V MESECU: OD 16.00 DO 17.00

Rast - avgust 2018

Duhovna misel

Gospod je res vstal! Aleluja!

Molitveni namen

Za naše letošnje prvoobhajance in njihove družine!