Pravila veroučne šole Kranj Zlato polje

Z vpisom v naslednji letnik se predpostavlja, da starši upoštevajo naslednja veroučna pravila:

OBISK: Reden obisk veroučnih ur. V primerih brezbrižnega zamujanja lahko katehist pošlje otroka domov z neopravičeno uro.

DISCIPLINA: Za opravičen izostanek se šteje: bolezen, družinski dopust... Za odsotnost starši napišejo pisno opravičilo v štirinajstih dneh od dneva odsotnosti. Če otrok z neprimernim vedenjem redno moti uro, ga katehet lahko pošlje iz razreda (neopravičena ura). Starši mi boste zaupali gsm številko in e-naslov za morebitna obvestila glede verouka.

DOMAČE NALOGE: K vsaki uri so otroci dolžni prinesti BOGOSLUŽNI ZVEZEK, DELOVNI ZVEZEK z narejeno domačo nalogo, pisalo in knjigo. V primeru odsotnosti se pozanimajte pri otrocih ali katehetu o nalogi. Če otrok ne prinaša potrebnih stvari, ga katehist pošlje domov, ura pa velja kot neopravičena. Od 5. razreda naprej je poleg nalepljenega listka v BOGOSLUŽNEM ZVEZKU potrebno napisati tudi odgovor.

OBISK NEDELJSKIH IN PRAZNIČNIH SVETIH MAŠ: Če ste bili pri sveti maši v župniji, kjer ne delijo liturgičnih listkov, potem starši napišite, kje ste bili pri sveti maši, in se podpišite. Opravičila, češ da nismo bili pri maši zato, ker smo imeli družinsko praznovanje ali obisk, so milo rečeno čudna. Obveznost nedeljske svete maše velja za vse krščene! Otrok se na zakramente pripravlja v naši župniji, zato naj, če le more, bogoslužje redno obiskuje v domači župnijski cerkvi.

Kranj,16.8. 2017

Erik Švigelj, župnik

V mesecih juniju, juliju in avgustu so uradne ure med tednom po večerni maši. Če kdaj slučajno mašuje kdo drug, potem uradne ure odpadejo.

PRVA SREDA V MESECU: OD 9.00 DO 10.00

TRETJA SREDA V MESECU: OD 16.00 DO 17.00

Rast - avgust 2018

Duhovna misel

Gospod je res vstal! Aleluja!

Molitveni namen

Za naše letošnje prvoobhajance in njihove družine!