Zgodovina

Župnijska cerkevMlada župnija, ustanovljena 19. marca leta 1991, je kot glavni bogoslužni prostor natančno tri leta in sedem mesecev uporabljala kapelo šolskih sester.

Cerkev smo začeli graditi 17. avgusta 1993. Plošča, na kateri zdaj sedimo ali stojimo, je bila ulita že 24. novembra istega leta, 12. decembra pa sta bila blagoslovljena gradbišče in temeljni kamen.

Na soboto zvečer, bilo je 19. novembra 1994, smo imeli zadnjikrat nedeljsko bogoslužje pri sestrah, saj so bili že naslednji dan blagoslovljeni prostori pod cerkvijo, s tem pa tudi začasna župnijska kapela. V njej so potekale vse oblike bogoslužja dve leti, izjema so bile le delavniške jutranje maše.

Križanega je upodobil rezbar Janez Vovk s Police pri Naklem za prvi misijon v naši župniji.

Redno bogoslužje se je v še nedokončani cerkvi začelo z obnovo misijona 24. oktobra leta 1996.

Marca tega leta je bil dograjen strop; do julija tudi že tlak v prezbiteriju in v Marijini kapeli, okrasni venci in stenske luči. Do 20. oktobra še ostali tlak, stenske kamnite obloge in parket v cerkveni ladji. Začasni križev pot je na steklo narisalo 13 mladincev in ena gospa pod mentorstvom predmetne učiteljice likovne vzgoje Jolande Pibernik.

Na deveto obletnico ustanovitve župnije smo dobili nove klopi.

Eno leto kasneje je bila narejena fasada na cerkvi ter zunanja ureditev dvorišča.

MED TEDNOM: vsak dan ob 18.30,
OB NEDELJAH: 8.00 in 10.00

do nadaljnega samo po telefonu ali elektronski pošti.

RAST december 2020

pdfRAST december 2020.pdf

duhovna misel v času koronavirusa

Kuge, lakote in vojske, reši nas o Gospod!

molitveni namen v času koronavirusa

za zdravje v času nevarnosti okužbe s koronavirusom