V ponedeljek Marjeta Kasijska, redovnica, v torek Servul Tržaški, mučenec, v sredo Marija Pomočnica kristjanov, v četrtek Gregor VII., papež, v petek Filip Neri, duhovnik, v soboto blaženi Alojzij Grozde, mučenec, prihodnjo nedeljo bomo obhajali slovesni Binkoštni praznik.

V torek zvečer bomo obhajali večer slovenskih krščanskih izročil pred praznikom Marije Pomagaj, lepo vabljeni ta večer na Brezje kjer bo ob 19.30 sveto mašo daroval ljubljanski nadškof Stanislav Zore, po maši bo procesija z lučkami in milostno podobo Marije Pomagaj.

V sredo bomo obhajali slovesni praznik Marije Pomočnice kristjanov. Sveta maša bo tudi na Rupi ob 20. uri.

Ves teden bomo obhajali binkoštno devetdnevnico.

V soboto bomo imeli župnijsko romanje na Zaplaz. Nekaj prostih mest je še na voljo na avtobusu, tako da se lahko še prijavite. Odhod avtobusa bo ob 7.45 izpred župnišča. Vrnemo se okoli 17. ure. Prispevek za avtobus in kosilo bo 30€.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali slovesni binkoštni praznik. S tem praznikom bomo tudi sklenili velikonočni čas.

Starši lahko prijavite svoje otroke na letošnji oratorij, ki bo potekal od 26. do 30. junija. Prijavnico najdete na spletni strani župnije oz. na FB strani.

Umrl je Franc Štirn iz Mandeljčeve poti 14. Pogreb bo v ponedeljek, ob 11. uri na mestnem pokopališču v Kranju. Po pogrebu bo zanj sveta maša tukaj v župnijski cerkvi. Gospod, daj mu večni pokoj….