V ponedeljek Gospodovo oznanjenje, v torek Evgelija, mučenka, v sredo Frančišek, vojak in profesor, v četrtek Milada, devica, v petek Bertold, redovnik, v soboto Amadej, vojvoda, prihodnjo nedeljo bomo obhajali veliko noč.

Danes popoldne bo križev pot ob 14h v cerkvi na Rupi. Po pobožnosti križevega pota bomo blagoslovili obnovljen križ na rupovškem pokopališču. Zahvaljujem se vsem, ki ste prispevali za obnovo. Še posebej bi se rad zahvalil ključarju Janezu Strupiju ter Tonetu in Mihu Mubiju za darovan les ter za izdelavo zares lepega in mogočnega križa, ki je visok več kot 4 m. Hvala tudi Dominiku Konjedicu za strokovno obnovo korpusa. Naj ta križ stoji prav tako kot je prejšnji – več kot 100 let.

V ponedeljek bomo obhajali materinski dan. Spomnite se na svoje mame – žive in pokojne. Praznično mašo pa smo obhajali že v soboto, ker danes začenjamo veliki teden.

V sredo dopoldne bom obiskal bolne in starejše pred velikonočnimi prazniki. Sporočite v župnišče, če obiščem še koga poleg rednih, ki jih obiskujem.

V četrtek bomo obhajali veliki četrtek – spomin Jezusove zadnje večerje. Sveta maša bo ob 19. uri. Med mašo bo obred umivanja nog. V četrtek dopoldne ob 9. uri bo v ljubljanski stolnici sv. Nikolaj krizmena maša, h kateri nas lepo vabi g. nadškof: vse duhovnike in vernike.

Petek bo veliki petek. Ta dan bo strogi post. Ob 15h – uri Jezusove smrti bomo molili križev pot. Zvečer ob 19h lepo vabljeni k obredom velikega petka.

Sobota bo velika sobota. Ob 6h zjutraj bo Najsvetejše izpostavljeno v Božjem grobu v češčenje. Ob 6.30 bo blagoslov vode in velikonočnega ognja. Čez dan bodo potekali blagoslovi velikonočnih jedil: v župnijski cerkvi ob 11h, 14h in 16h. Pred blagoslovi bomo molili žalostni del rožnega venca. Pridite že k molitvi. Blagoslov v Struževem bo ob 15h in na Rupi ob 15.30.

Zvečer ob 19h bo slovesna velikonočna vigilija. Najveličastnejše bogoslužje celotnega cerkvenega leta.

Ministrantje imajo vaje v četrtek, petek in soboto ob 18. uri.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali veliko noč – največji krščanski praznik. Glavna slovesnost s vstajenjem in velikonočno procesijo ter sveto mašo bo ob 7.30. Druga sveta maša bo ob 10. uri. Še posebej vas povabim k jutranji maši. Ta dan se potrudimo, ker je velika noč, da se tudi lepše, praznično oblečemo za v cerkev.

Prihodnjo nedeljo pa bodite pozorni, ker se premakne ura na poletni čas.

Verouka v tem tednu ne bo, otroci naj se udeležijo velikonočnega tridnevja, tako, kot sem staršem napisal v obvestilu po elektronski pošti.