V ponedeljek Darovanje Device Marije, v torek Cecilija, devica in mučenka, v sredo Klemen I., papež in mučenec, v četrtek Vietnamski mučenci, v petek Katarina Aleksandrijska, devica in mučenka, v soboto Leonard Portomavriški, redovnik prihodnjo nedeljo bomo obhajali 1. adventno nedeljo in god sv. Modesta, škofa.

V torek bomo obhajali god sv. Cecilije, zavetnice cerkvene glasbe, cerkvenih pevcev in glasbenikov. Ob tem prazniku čestitam našim pevcem, zborovodji, organistom in instrumentalistom.

Ker pride letos god sv. Modesta ravno na nedeljo, bomo praznovali njegov praznik že v soboto. Ob 9h bo slovesna sveta maša na čast našemu farnemu zavetniku sv. Modestu. Ker je ta dan tudi praznik celodnevnega češčenja Najsvetejšega, bomo po dopoldanski sveti maši Najsvetejše izpostavili v češčenje vse do večerne maše in sklepa češčenja, ki bo ob 18. uri. Lepo vabljeni k svetim mašam in čez dan k češčenju.

V soboto bodo v dvorani potekale delavnice za otroke – izdelovanje adventnih venčkov. Začeli bomo ob 9h v cerkvi s sveto mašo. Na delavnice se prijavite preko spletne prijavnice, ki jo najdete na vaši e pošti, na FB strani župnije in na spletni strani župnije. (Prijavnica za delavnice: https://forms.gle/aRfnSrfXg8PoyuLB7)

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali 1. adventno nedeljo in bomo začeli novo cerkveno leto. Pri obeh mašah bomo blagoslovili adventne venčke, ki jih lahko prinesete pred oltar. Blagoslovili bomo tudi tri kipe Božje Matere Marije, ki naj v adventnem času romajo po naših domovih.

Prihodnja nedelja bo nedelja Karitas, darovanje pri mašah bo namenjeno župnijski in škofijski Karitas. Ker stopamo v teden Karitas, bo v sredo ob 20h v Celju 32. tradicionalni koncert KLIC DOBROTE. Prenos koncerta bo tudi preko TV Slovenija.

V župnijski pisarni lahko naročniki prevzamete Mohorjeve knjige. Vabljeni tudi novi naročniki na Mohorjeve knjige.