V ponedeljek Ciril Jeruzalemski, škof in cerkveni učitelj, v torek Jožef, Jezusov rednik, v soboto Martin iz Brage, škof, v četrtek Hugolin, eremit, petek Lea, spokornica, v soboto Alfonz, škof, prihodnja nedelja bo Cvetna nedelja.

Danes popoldne ob 14. uri lepo vabljeni k pobožnosti križevega pota.

Od ponedeljka naprej bodo večerne maše ob 19. uri.

Ta teden po potekalo spovedovanje otrok pri verouku. Če kdo ne more priti k svoji skupini, naj pride k drugemu razredu za sveto spoved. Več imate napisano v obvestilu, ki ste ga dobili po elektronski pošti. Prvoobhajanci bodo v ponedeljek prvič pristopili k zakramentu svete spovedi.

V torek bomo obhajali slovesni praznik sv. Jožefa, Jezusovega rednika. Sveti maši bosta po prazničnem redu: dopoldne ob 9h in zvečer ob 19h.

V sredo po večerni maši bo srečanje svetopisemske skupine.

V petek in soboto bo spovedovanje od 18. ure naprej. Spovedoval bo spovednik iz Trstenika. Lepo vabljeni k zakramentu sprave pred velikonočnimi prazniki.

Danes se začenja radijski misijona na radiu Ognjišče. Lepo vabljeni k spremljanju duhovnih nagovorov. V okviru radijskega misijona bo v Kranju pri sv. Kancijanu celodnevno spovedovanje v petek od 8h do 18h.

Zadaj v preddverju lahko dobite oljčne vejice za cvetno nedeljo. Vaš dar je namenjen za vzdrževanje in obnovo cerkva v slovenski Istri.

V petek bomo začeli križev pot ob 18.30 po molitveni uri za nove duhoven poklice. Ob 19h bo pri maši prepeval Komorni zbor Gallus iz Kranja. Po maši bodo zapeli še nekaj postnih pesmi. Lepo vabljeni.

V soboto bomo s sveto mašo ob 9. uri liturgično praznovali slovesni praznik Gospodovega oznanjena. Ker je 25. marca veliki teden, se praznovanje prenese na soboto.

V soboto bodo v dvorani potekale delavnice izdelovanja butaric za otroke. Začeli bomo s sveto mašo ob 9. uri. Po maši bo izdelovanje butaric. Starši prijavite svoje otroke preko prijavnice, ki ste jo dobili po elektronski pošti.

Prihodnja nedelja bo Cvetna nedelja in začetek velikega tedna. Pri vseh mašah bo blagoslov butaric, oljčnih vejic in drugega zelenja. Glavna slovesnost bo ob 10. uri, ko bomo blagoslov opravili na župnijskem dvorišču. Za deseto mašo, prosim, da ne parkirate pred cerkvijo.

Prihodnjo nedeljo bo pobožnost križevega pota ob 14. uri v cerkvi na Rupi. Po Križevem potu se bomo zbrali na rupovškem pokopališču in blagoslovili nov križ in obnovljenega Kristusa. Lepo vabljeni. Hvala vsem, ki ste danes darovali v ta namen in tudi posameznikom, ki ste darovali v župnijski pisarni.

V petek, 22. marca ob 19.30 bo v župnijski cerkvi v Predosljah predvajanje filma OKRONANA. Film govori o Božji služabnici Magdaleni Gornik iz Gore nad Sodražico, ki je v 19. stoletju živela z mističnimi pojavi in se soočala z nasprotovanjem okolice, a je vztrajno sledila svojemu poslanstvu spreobrnjenja src, ter približevanju Bogu skozi trpljenje.

Poleg oznanjenih maš bo še 7. dan za pokojno Ano Hlupič v petek ob 19h in maša za pokojnega Jureta Jelenca v nedeljo ob 10. uri.